yukarı

Jeep Renegade Sürüş Özellikleri

Jeep Renegade’in sürüş karakterinin asfalttan çok arazi eğilimli olduğunu belirtmiştik. Gerçekten de hızlı ve kıvrak yolları pek sevmiyor kendisi. Fazlaca yatması bir yana, direksiyon da hissiz ve ağır.

 

Jeep Renegade asfalttan çok arazi eğilimli

 

Renegade’deki motorların sessiz olmaktan uzak olduğu ve rüzgâr sesinin de kabine kolayca sığdığı bilgisi aklınızda bulunsun. Kendisine rafine bir sürüş makinesi demek pek de mümkün değil anlayacağınız.

 

Küçük bozuklukları çok kafaya takmasa da çukur ve kasislerde sallamayı seviyor Jeep Renegade. Özellikle düşük süratlerde. 4x4 seçeneğinde konfor durumu az da olsa iyileşiyor.

 

Jeep Renegade 4x4

 

Renegade’in kendini bulduğu yer önden çekişli versiyonda bozuk zeminler, dört çekerli versiyonda bildiğiniz arazi koşulları. Bu boyutlara bu yetenekle Jeep Renegade’in “E ben Jeep aldım, kibarcık çıktı” gibi şikâyetler alması pek olası değil.

 

Jeep Renegade sürüş modları

 

Özellikle dokuz ileri otomatik vitesin katkılarıyla Jeep Renegade’in olayı, çamurlu araziler, kayalıklar, birikintiler. Birçok kompakt SUV’un “Sağol abi, almiyim” diyeceği yollara Renegade gözü kapalı girebilir.

"Renegade’in kendini bulduğu yer önden çekişlide bozuk zeminler, dört çekerde bildiğiniz arazi koşulları"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Jeep Renegade ile hayatınızın çoğunu şehirde geçirecekler için 1.4 benzinli (140 hp olanı) doğru seçenek gibi. Uzun yolunuz fazlaysa 1.6 dizel daha mantıklı. 

 

Jeep Renegade motor seçenekleri

 

Biraz daha heyecan ve 4 çeker peşindeyseniz 170 hp 1.4 MultiAir 2’ye yöneleceksiniz. Yukarıda bahsi geçen 9 ileri otomatik şanzıman bu seçenekte mevcut. Jeep isminin hakkını vermek için adres bu.

 

Diğer çift kavramalı otomatikler de işinin hakkını veriyor, rahat olunuz.

İç Mekân Sonuç