yukarı

Jaguar F-Pace Sürüş Özellikleri

Oh evet bebeğim! Jaguar F-Pace işte bunun için üretilmiş. Yani her Jaguar’da olduğu gibi, sportif sürüş için. 

 

“Bu gerçekten bir SUV mi?” diye düşünmenizi sağlayacak kadar stabil, kıvrak ve dinamik bir gidişi var F-Pace’in. Ne hızlı virajlarda yatıyor ne de limitleri zorlamaya kalkınca yüksek ağırlık merkezinin emarelerini gösteriyor. 

 

Bize sadece AWD gelse de Avrupa standardı arkadan itişli olan Jaguar F-Pace, 4x4 versiyonda bile gücün maksimum %50’sini ön tekerlere yolluyor. Direksiyon tepkilerinden fren dozajına F-Pace tüm dinamik özellikleriyle gerçek bir Jaguar.

 

 

Jaguar F-Pace konfor özellikleri

 

Ama… Bu sportif ve dinamik sürüşün bir karşılığı var ki, ismi “Neredesin konfor!”. Jaguar F-Pace oldukça sert, bozuk zeminde sarsıntılı ve yolcularını konfor konusunda şımartmaya hiç niyeti olmayan bir SUV. Kim bilir, bir Jaguar’ı belki de tam da bu nedenle almalısınız.

 

Jaguar F-Pace’de bir Land Rover ya da Mercedes konforu hayal etmeseniz iyi olur. Neyse ki otomatik şanzımanla birlikte gelen “Adaptive Dynamics” durumu bir miktar toparlıyor. Amma ve lakin, teknik anlamda yeterli olsa bile, bu pahalı oyuncakla “off-road” tecrübesi yaşamaya niyetlenmeyin. Sarsıcı bir tecrübe olabilir!

 

Yüksek hızda yan aynalardan ses gelir gibi olsa da Jaguar kalitesine yakışır bir sessizlik hakim kabine. İyi sürüşler! 

“Bu gerçekten bir SUV mi?” diye düşünmenizi sağlayacak kadar stabil, kıvrak ve dinamik bir gidişi var F-Pace’in"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Jaguar F-Pace Türkiye’ye sadece iki dizel motor seçeneğiyle geliyor. Siz mantıklı bir insan olarak muhtemelen 2.0 dizel motoru seçeceksiniz ve zaten otomatik olacak. 

 

Ki bu motor çoğu durum için oldukça yeterli. 8,7 saniyelik 0-100 km değeri de bu boyutta bir araba için hiç fena değil. İyi ama bu bir Jaguar! 

 

Çılgın fiyatını bir kenara bırakırsak… Dinamik özellikleriyle F-Pace’in asıl hakettiği 300 hp ve 700 Nm’lik muhteşem 3.0 V6 dizel motor. 

 

“Bu kadar parayla nasıl saçmalasam” diye düşünüyorsanız ya da kocanızdan intikam almak gibi bir niyetiniz varsa, hararetle tavsiye ederiz. 

İç Mekân Sonuç