yukarı

Fiat 500 Sürüş Özellikleri

Güzel olmakla yetinmeyen 500, yolda tatlı sert akıp eğlendirirken yere de sağlam basıyor. DNA’sına uygun olarak dar şehir sokaklarında kendini süper hissediyor Fiat 500! 

 

Öyle bir beklentiniz var mı bilemeyiz ama fazlaca salınan konforlu süspansiyonlarıyla Fiat 500, hızlı virajlarda mesela bir Mini’nin sürüş kabiliyeti ya da kıvraklığından uzak.

 

İzolasyon anlamında iyileştirmeler olsa bile, yüksek hızlarda yol, rüzgâr ve motor gürültüsü acı olmasa da ekşimsi bir gerçek. Gerçi Fiat 500’ü pek öyle otoyallara vuracağınızı da sanmıyoruz ama?

 

“Bu tarz yeter size” dememiş İtalyan kardeşlerimiz, boyuna posuna bakmadan 5 yıldızlı güvenliğe takmış kafayı. Tüm inanıp da başaranlar gibi çok şükür başarmışlar da. 

 

Küçük ve tasarımsever popülasyonun geleceği güvence altında!

"Fazlaca salınan konforlu süspansiyonlarıyla Fiat 500, hızlı virajlarda mesela bir Mini’nin sürüş kabiliyeti ya da kıvraklığından uzak"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Artık antika kıvamındaki 4 silindirli 1.2 benzinli motor 69 hp 102 Nm’nin ezikliğinden 500’ün hafifliği sayesinde de olsa kurtuluyor. En azından şehir içinde. 0-100 km hızlanması için 13 saniye civarı, peki tamam, madem çok sevdiniz...

 

Onun yerine 2 silindirli 0.9 TwinAir, fazladan gücü ve karakteriyle tercih sebebi olabilir. 85 ve 105 hp’lik seçenekle bu küçük TwinAir motor daha keyifli ve mantıklı olsa da yüksek devirlerde gürültüden muaf değil maalesef. 

 

Şanzımanda yarı otomatik Dualogic’i seçeceğinizden bir an bile tereddüt etmedik zaten. Etmeli miyiz? Ama şehir, trafik?..

İç Mekân Sonuç