yukarı

Citroen C4 Sürüş Özellikleri

Önceliğiniz, klasik Citroen konforu ve yüksek güvenlik teknolojileriyse, Citroen C4 gayet iyi bir araba. Amma ve lakin, C4 kardeşimiz modern sürüş beklentileri açısından biraz fazla konfor ağırlıklı.

 

Evet, Citroen C4 üç tarafı konforla çevrili bir araba. Sessiz ve tatlı motorlar bir yana, yumuşak süspansiyonlar sayesinde bizim bozuk yollarda bile C4’le gayet rahatlatıcı yolculuklar yapabilirsiniz. Yetmezmiş gibi ses izolasyonu da birinci sınıf!

 

Lakin bu konforun diğer yüzünü tam kıvıramamış Citroen C4. Yumuşak süspansiyon ayarları ve uyuşuk direksiyon, kıvrak virajlarda fazlaca yatan C4’ü “dinamik” tanımından epey uzaklaştırıyor. 

 

Gerçi, sakin ebeveynlerin bu sürüş karakterinden şikâyetçi olacağını da hiç sanmıyoruz.

"Yumuşak süspansiyonları ve sessiz kabiniyle Citroen C4, üç tarafı konforla çevrili bir araba"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Belli ki şehir SUV’leri satılsın isteyen Citroen, C4’ün Türkiye’deki motor seçeneklerini 92 ve 120 hp’lik iki dizelle sınırlandırmıştı en son. Peugeot 308’den tanıdık 1.2 PureTech Citroen C4’e de çok iyi giderdi halbuki. 

 

Neyse… Demek ki Citroen 92 hp’lik bir dizel C4’e 110.000 TL vereceğinizden o kadar emin. Ki aslında bu zayıf motor Citroen’in bir önceki nesil dizel motoru. 

 

Bu arada, o kadar vermeyi gerçekten kafaya koyarsanız, bizce biraz daha fazla verin, 120 hp, 300 Nm’lik dizel motor ve nefis otomatik EAT6’nın keyfini çıkarın. Japon Aisin firması şanzımandan anlıyor, o kadarını söyleyelim.

İç Mekân Sonuç