yukarı

BMW 7 Serisi Sürüş Özellikleri

Muhtemelen Mercedes konforuna en yakın, BMW sportifliğine en uzak model 7 Serisi. Yani aslında mutlak konfor isteyen patronların tam aradığı şey. 

 

Teknoloji sürüşte de tüm ağırlıyla devreye giriyor ve mesela önünüzdeki yolu tarayarak süspansiyon sistemini önceden hazırlıyor.

 

BMW’nin Carbon Core dediği yapı sayesinde 230 kg kadar hafifleyen 7 Serisi, bu boyutta bir limuzin için ziyadesiyle iyi yol tutuyor. 

 

Hafif direksiyonla birlikte BMW 7 Serisi bir viraj cambazına dönüşmese de konforla yol yeteneği tam kıvamında dengelenmiş durumda.

 

Standart havalı süspansiyonlar sayesinde yol bozukluklarından rahatsız olmak imkânsıza yakın ihtimal. Yetmezse “Comfort”, o da yetmezse “Comfort Plus” modları var ki, sürtünmesiz yüzeye yakın bir his yaşatıyor. 

 

Her hızda etkileyici ses izolasyonu da işin içine girince, Mercedes S Sınıfı konforuna bir saç teli kalınlığında mesafe kalmış oluyor.

"BMW 7 Serisi bir viraj cambazına dönüşmese de konforla yol yeteneği tam kıvamında dengelenmiş durumda"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Motorlarda en mantıklısı 7.30d. Ama altı silindirle yetinmeyen deli patronlar için, 2 küsür tonluk makineyi 4.6 saniyede 100 km’ye çıkaran 6.6 litrelik korkutucu bir V12 bile mevcut. Buyrun, sipariş formu.

 

Hibrit seçenek dahil Türkiye’de hemen hepsi satışta olan motorlar güç anlamında her talebi karşılamakla kalmıyor, yakıt tüketimleriyle takdirleri hak ediyor. 

 

Nefis çalışan, dinamizm ya da konfor, her türlü talebe anında ve doğru cevaplar veren otomatik şanzıman da sanırız kimseyi şaşırtmayacaktır.

İç Mekân Sonuç