yukarı

BMW 1 Serisi (2012-2019) Sürüş Özellikleri

Konu sürüş kalitesi, çeviklik ve keyifse, BMW 1 Serisi sınıfındaki bütün modellerden bir adım önde.


 

Bunda bir numaralı pay elbette arkadan itiş sisteminde.
Bu arada kompakt sınıfta nesli tükenmek üzere olan arkadan itiş mimarisi bir sonraki nesilde tarih olacak, tadını çıkarın.

 

 

1 Serisi’nin sportif karakteri hem direksiyon başındakine gerçek bir yönlendirme üstünlüğü yaşatıyor hem de pedala her dokunuşta (Sport modunda) adeta bir elin arkadan ittiğini hissediyorsunuz.

 

Süspansiyon sistemi çok başarılı bir yol tutuşu hedeflerken konforu da ihmal etmemiş bu sefer. Ama çok da tatlı hayaller kurmayın.

 

Kıvrak virajlarda 70 km/s ve sonraki hızlar BMW 1 Serisi’nin kendisini çok iyi hissettiği zamanlar. Daha altında da seri ve keyifli olmakla birlikte yol konforu özellikle arkada oturanlar için azalıyor, bozuk yollarda sarsıntı miktarı artıyor.

 

BMW 1 Serisi, ses yalıtımı konusunda muhteşem olmasa da yüksek hızda dahi gayet başarılı bir izolasyon performansına sahip. Zaman zaman peydahlanan manasız cızırtı ve gıcırtılar, bir süre sonra yine manasızca kaybolmakta.


 

"Kompakt sınıfta nesli tükenmek üzere olan arkadan itiş mimarisi bir sonraki nesilde tarih olacak, tadını çıkarın"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Makyaj sonrası BMW 1 Serisi’nin Türkiye menüsü her biri üç silindirli ve 1.5 lt hacimli iki motora sahip.

 

Benzinli olan turbolu 118i, 136 hp ve 220 Nm torkuyla yeterince güçlü ve seri. Adı gibi 116 beygir gücündeki 116 D de işini fazlasıyla iyi yapan, performans / tasarruf ortalaması başarılı bir dizel.

 

Üstelik  bu yeni dizel motor otomatik şanzımana da hak kazandı. Yeri gelmişken, bu enfes 8 ileri otomatik şanzıman her iki motorla da tam bir uyum içinde çalışıyor. Zaten başka seçeneğiniz de yok (talebiniz de).

 

Benzinli dizel arasındaki fiyat farkını ödemeye, kullanım alışkanlığınız ve yapacağınız km’yi göz önüne alarak kendiniz karar verin.

İç Mekân Sonuç