yukarı

Audi Q2 Sürüş Özellikleri

Audi Q2 kıvrımlı yollarda dinamik (ama çok değil), bozuk zeminde konforlu (ama çok değil) bir küçük SUV.

 

Başarılı sürüş-konfor dengesine rağmen geniş jant gibi sportif opsiyonların konfordan çaldığını bilmenizde yarar var. Hem bu sportif tercihlere rağmen sürüşü çok eğlenceli bir modele dönüşmüyor Audi Q2.

 

Genel anlamda standart haliyle iyi bir konfor ve yol tutuş karakterine sahip Q2. Yine de mesela Audi A3 yol bozukluklarını Q2’den daha iyi absorbe ediyor. Ama A3’ü değil de Mini Countryman’i rakip seçersek, spor-konfor ortalamasında kazanan taraf Audi Q2 olur.

 

Yüksek yapısına rağmen virajlarda pek yatmayan Audi Q2’nin yola tutunması gayet başarılı.

 

Yok ben daha fazla tutunmak istiyorum derseniz, quattro versiyonu (2 litrelik motorlarla birlikte) mevcut ama Türkiye’ye gelmiyor. Zaten de bu boyut, işlev ve önden çekişe sahip bir araba için gereksiz olurdu. 

 

Ses konforu anlamında da Audi Q2 beklentileri büyük oranda karşılıyor ama bu fiyata daha iyisini, mesela Peugeot 3008 izolasyonunu bekliyor insan.

"Sarsılmayı sevmiyorsanız, geniş jant gibi sportif opsiyonların konfordan çaldığını bilmekte yarar var"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Audi Türkiye hayatımızı kolaylaştırmış ve Türkiye’ye sadece iki motor seçeneği getirmiş.

 

Bizim tereddütsüz tercih ve önerimiz 1.4 TFSI benzinli. 150 beygiri ve 250 Nm’siyle bu fevkalade motor hem hızlı hem rafine. 0-100 km hızlanması için 8.5 saniye yeterliden fazlası.

 

1.6 dizel ise ne dinamizmi ne de fiyatıyla öne çıkıyor. “Fazla yol yapacaklar için” geyiğine girmek istemiyoruz; Evden plazaya, plazadan spora, yılda iki kere Alaçatı’ya kaç km yapar ki insan!

 

Hem dizel araba kullananlara birkaç yıl sonra ne yapacaklarını söylediler mi size? Gerçek kürk giymiş muamelesi! Sahi Audi CEO’sunu salıverdi mi Alman makamları?

 

S tronic otomatik şanzımanda tek seçeneğiniz ve gayet seri ve sessiz geçişleriyle başarılı. Bilmek isterseniz, bu S tronic şanzıman yedi ileri ve çift kavramalı. Özellikle ileri geri park manevralarında biraz silkelese de aklınız manuelde kalmasın, zaten de kalmamıştır.

İç Mekân Sonuç