yukarı

Subaru Levorg Sürüş Özellikleri

Dört çekerin üstünlüğü, kesin direksiyon ve güçlü yol tutuşlabirleşince Subaru Levorg sınıfında pek yaşanmayan bir özgüven aşılıyor sürücüsüne. Tabii bu üstünlüğün ve sportif sayılabilecek sürüşün bir karşılığı var, o da azalan konfor

 

Zira Levorg’un sert süspansiyonlarıpürüzlü zeminlerde bile kendini hissettirirken, bol çukurlu, kasisli yollarda keyifli olmaktan çıkıveriyor. Neyse ki yüksek hızlarda doğruyu bulan süspansiyonlar sertlik şikâyetinden kurtuluyor. Yine de bu konuya bir eğilmen lazım sanki Subaru!

 

Gelelim 4x4 sürüşün faydalarına. WRX STI’nin platformu ve süspansiyon sisteminin bir kısmını ödünç alan Levorg, bol virajlı ya da düz yolda sportif genlerini çok net ortaya koyuyor. Tutunma ve kaygan zeminde çekiş anlamında, yakın kasa tiplerindeki en başarılı modellerden biri Subarı Levorg.

"Sportif sayılabilecek sürüşün Subaru Levorg'da bir karşılığı var, o da azalan konfor"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

170 hp ve 250 Nm torkuyla 1.6 lt. turbo motor günlük kullanım için oldukça güçlü ve atak ama mevcut şasisiyle Levorg daha fazla güce de itiraz etmez gibi.

 

Yeri gelmişken, genel olarak pek tutmadığımız CVT şanzıman konfor açısından tabii ki faydalı ama çalışma karakteriyle Levorg’un hak ettiği akıcılıktan uzak. Hatta zaman zaman gereksiz tereddütleriyle ritmi aksatıyor. 

 

Tüketimin ise modern standartlarda hiç de düşük olmadığını belirtmeden geçmeyelim. 

İç Mekân Sonuç