yukarı

Volvo S60-V60 (2010-18) İç Mekân

Büyük, konforlu (hele o koltuklar!), olgun ve doğal olarak içindekiler için oldukça güvenli bir araba Volvo S60. Kuzeyin şöhretine yaraşır kaliteli malzemeler ve sade tasarım S60 ile V60’ın cazibesini artırıyor. Yine de tasarım anlamında geçen yılların etkisini hissetmek zor değil.

 

Bol düğmeli, karmaşık ön konsol alışma süresi gerektirse de nefis koltuklara kurulmuş, sesten, gürültüden uzak yolculuk ederken her şeyin kontrol altında olduğunu hissediyorsunuz. Bu multimedya sistemini BMW, Audi ve VW’den rakiplerin önüne atmak istemeyiz.


Geniş kapı içi cepler ve saklama alanları da aile büyüklerini memnun edecek nitelik ve nicelikte. Lakin arka koltuk sırası ve bagaj için aynı cazibeden bahsetmek zor. İyi bir kompakt HB modelde de bu genişlikte bir bagaja rastlamak mümkün.

 

Ki bu durum, kullanışlılık iddiasındaki Volvo V60’ta daha dikkat çeker hale geliyor. Beklentinin aksine, 430 litrelik bagaj tatmin edici olmaktan çok uzak. Arka koltukları yatırınca da alınan sonuç da (1.246 lt.) fantastik sayılmaz. Bunlar artık kompakt SUV’lerde sıradan kalan rakamlar. 

 

Sedan versiyon S60’ın bagajı da dışarıdan büyük algılanmakla birlikte, maalesef bir alt sınıfı zorlar nitelikte. 380 litre halihazırda bir VW Golf’ün bagaj hacmi!..

Giriş Sürüş - Konfor - Performans