yukarı

Volkswagen T-Roc İç Mekân

Tasarım anlamında herhangi bir sürpriz beklemeyenleri kesinlikle yanıltmıyor VW T-Roc

 

Büyük bilgi ve eğlence ekranının en tepedeki ideal konumu ve onun iki yanındaki dikey havalandırmalar dışında Golf'ten çok da farklı hissettirmeyen, "mantıklı ötesi" bir kokpite sahip T-Roc. Sade, yerli yerinde, mutedil.

VW T-Roc kokpiti

Yiğidi öldürseniz bile, standart donanımdaki (Highline) 10,3 inçlik dijital gösterge paneli Active Info Display'in kattığı bilimkurgu havasını da görmezden gelmeyelim lütfen. 

 

Apple CarPlay ve Android Auto gibi mobil bağlantı teknolojilerini de ıskalamayan T-Roc, 8 inçlik bilgi ve eğlence ekranıyla türünün iyi, en kullanışlı sistemini sunuyor.

VW T-Roc bilgi ve eğlence ekranı

Lakin bir sorun var... Garip ama malzeme kalitesi! VW T-Roc'un kokpitini kaplayan, bildik Volkswagen standartlarının altında, sert ve parlak plastikler.

 

Bırakın aynı motor/donanımla daha ucuz olan Golf'ü, küçük Polo'da bile bolca yumuşak ve kaliteli plastikle şımarmak mümkün. Üç günlük T-Roc gişe rekortmeni Golf'ün ayağına bassın istenmiyordur belki de?..

 

Neyse ki işçilik ve sağlamlık konusunda herhangi bir tereddüt görünmüyor. Bu fiyata bir de görünseydi değil mi!

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

"Golf'e kıyasla daha kullanışlı" düşüncesinden hareket ettiyseniz yanılmış sayılmazsınız ama çok da fanteziye kapılmayın. 

 

Daha yüksek bir oturma pozisyonu, ön ve yana doğru başarılı görüş açıları sağlıyor. Ama aynı görüş, dar arka cam ve kalın C sütunu (en arkadaki) nedeniyle kısıtlanıyor maalesef. Neyse ki ön/arka park sensörleri ve görsel park desteği standart. Ama o da ne!.. Highline donanımlı bir VW T-Roc'ta geri görüş kamerasının adı bile geçmiyor!

VW T-Roc kullanışlılık özellikleri

Bunun dışında, yine Golf'e kıyasla 1-2 santimlik bir genişlik avantajına sahip T-Roc. Kapı içi cepler geniş, kol dayamanın altındaki ve vites kolunun önündeki gözlerin hacimleri de ziyadesiyle yeterli.

 

Arkada da baş ve diz mesafesi normal değerlerde geziniyor ama kompakt SUV'lar arasında daha ferah rakipler bulmak için fazla uzağa bakmaya gerek yok. Mini Countryman'deki ileri geri kayan arka koltuklar doğrusu T-Roc'un da işine yararmış. Yine de sunroof'un baş üstü mesafesinden çalmamasını takdir etmeden geçmeyelim.

VW T-Roc iç hacim özellikleri

Arka ortadaki yüksek tünel ve sert koltuğu saymazsak, koltukların kalitesi uzun yolda dahi popolara huzur veren türden. Arka kol dayamada boyut ayarlı bardaklık gibi tatlı detaylar mevcut.

 

445 litrelik bagaj Golf'le kıyaslandığında hatırı sayılır bir fark yaratıyor. Kendisinden 16 cm uzun Qashqai'ye 15 lt. fark atan bagaj, farklı diyarlardan Renault Captur'deki hemcinsinin az, Skoda Karoq'un (521 lt.) epey gerisinde kalıyor.

VW T-Roc'un bagajı

Hacim yeterli derseniz, düz zemini ve yükleme eşiğinin olmayışıyla da kullanışlı bir bagaj bu. Arka koltuk sırtlıklarını yatırıp kademesiz bir zemin elde etmek de mümkün. 

Giriş Sürüş - Konfor - Performans