yukarı

Suzuki Vitara İç Mekân

Kokpitin basitliği ve sadeliği fiyatla orantılı olsa da malzeme kalitesiyle pek keyif vermiyor Suzuki Vitara. Dokunduğunuz çoğu yerde sert ve dokudan yoksun plastikler karşılıyor sizi. Neyse ki parçalar kötü muameleye dayanacak kalitede bir işçilikle bir araya gelmiş.

 

Suzuki Vitara iç mekanı

 

Ön panel ve yuvarlak havalandırmaların çerçevesini kapsayan renkli kaplama seçenekleri keyif katsayısını artırabilir gerçi. Üst donanımdaki süet döşeme ve ısıtmalı ön koltuklar da çıtayı yükseltiyor ama ekonomi sınıfı gerçeklerinden kurtulamıyorsunuz. Ki bu donanımda fiyatlar artık o kadar da “ekonomi sınıfı” değil maalesef.

 

Suzuki Vitara kaliteli mi?

 

Teknoloji donanımı anlamındaysa epey yüklü Suzuki Vitara. Geri görüş kamerasının standart olmasıyla zaten gönlümüzü kazanan Vitara, radar destekli fren ve adaptif hız sabitleme gibi pahalı teknolojilerle kıymetli puanlar topluyor. Baz donanımın 4x4 versiyonları ve üst donanımda (zaten iki donanım var) standart bu arkadaşlar.

 

10,1 inçlik multimedya ekranı da yakın sınıflarda pek rastlanmayan bir ebatta. Üstelik menüleri, kullanım kolaylığı ve mobil bağlantı (Apple, Android ve MirrorLink) seçenekleriyle de bu bilgi ve eğlence sistemi çoğu rakibinden başarılı.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Ön sıra bacaklar, dizler ve kafalar için fazlasıyla ferah. Konforlu bir oturma ve sürüş pozisyonu bulmak kolay, yüksek sürüş ve geniş camlar sayesinde dış görüş açıları başarılı.

 

Suzuki Vitara geniş mi?

 

Üst donanım bir Suzuki Vitara alacaksanız, standart panoramik sunroof’un baş mesafesine etkisini gözlemlemeyi unutmayın. Kapı içi cepler, bardaklıklar, saklama alanları ve geniş torpidosuyla da cömert Suzuki Vitara.

 

Suzuki vitara kullanışlı mı?

 

Arkada iki yetişkin, şaşırtıcı diz ve baş mesafesinden çok memnun olacaklardır. Tabii ortadaki üçüncü şahısa “kısa vadeli” gözüyle bakabilirsiniz. Sunroof/baş mesafesi ilişkisini incelemeyi de unutmayın.

 

Suzuki Vitara’nın 375 litrelik bagajı sınıfının büyüklerinden. Üstelik çok kullanışlı bir bagaj bu. Neden derseniz, yükleme eşiği yok, şekli kullanışlı, zemin altında geniş bir bölmesi var, deriz. 

 

Suzuki Vitara bagaj hacmi

 

Ayrıca ufak tefek pratik detayların yanı sıra, arka koltuk sırtıklarının (60/40) kolayca yatırılıp bagaj hacminin 710 litreye (maks. 1.120) çıkmasından bahsederiz. 

Giriş Sürüş - Konfor - Performans