yukarı

Skoda Octavia İç Mekân

Maceradan kaçınma ve aşırı düzgünlük durumu Skoda Octavia’nın içinde de devam ediyor. Ama ne yalan söyleyelim, bu risk almayan tasarım formülünde insanı iyi hissettiren bir doğruluk bütünü var.

 

Sade ama modern tasarlanmış kabinde kolay okunan krom çerçeveli göstergeler, geniş multimedya ekranı ve tüm kumandaların şık bir şekilde elinizin altında olmasını sağlayan orta konsol başarılı bir takım oluşturmuş.

 

Malzeme ve işçiliğin de bir VW’e, pardon Skoda’ya yakışır kalitede olduğunu söylemekte fayda var.

 

Makyajla birlikte içerideki en önemli yenilik 8 inçlik bilgi ve eğlence ekranı ama baz versiyonda 6,5 inç olanıyla yetinmek durumundasınız. VW grubu multimedya sistemleriyle mobil çağ insanını gayet iyi anladığını neredeyse tüm modellerinde gösterdi ve Skoda Octavia da istisna değil.

 

Tepkiler hızlı, kullanması kolay ve grafikler keyifli. Ayrıca Style donanım paketiyle gelen “SmartLink+” akıllı telefonlarla bolca bağlantı seçeneği sunuyor.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Ve gelelim asıl bomba konuya... Skoda Octavia iç hacimde sınıfının en iyisi ve hatta bir üst sınıfı terletecek kadar iyi.

 

Hal böyleyken arka koltuklardaki çok geniş diz ve baş mesafesi herhalde kimse için sürpriz olmaz. Kapıların geniş açılması da Octavia’ya iniş binişleri çok kolaylaştırıyor.

 

Kapı içi cepler 1,5 litrelik pet şişeleri kolayca ağırlıyor. Sıcak havada soğutmalı torpidonun faydalarını yaşamak da emin olun hoşunuza gidecektir. Sonra cepler, gözler, kaplar, bardaklıklar… Vay vay vay and vay!

 

 

Bagaj

 

Orta boy bir arabada önceliğiniz bagajsa, arabanız Skoda Octavia olmalı. Tam 568 litrelik dev bagaj ve eşyaların savrulmasını, birbirine karışmasını önleyen file ve bölümler bu bagajı başlı başına bir olay haline getiriyor.

 

Olur da bu hacim yetmezse, arka koltukları yatırıp 1.530 litrelik bir yükleme alanına kavuşabilirsiniz. Keşke arka koltuk sırtlıkları tam yataydı da düz bir zemin oluşturaydı… Ah, bir de yükleme eşiği biraz daha alçak olaydı…

 

Giriş Sürüş - Konfor - Performans