yukarı

Skoda Octavia İç Mekân

Son Golf ve Leon'la aynı platformu paylaşan yeni Skoda Octavia, kendi sınıfının zaten en geniş ve kullanışlısı da, bir üst sınıftakiler bile onun yanında kısık sesle konuşuyor.

Tamam, 4.69 m uzunluk ciddi bir rakam ama bunun her santimini efendilerinin hizmetine sunma ustası Octavia. Diğer tüm Skoda'lar gibi.

Hızlı turumuza küçük şişeleri sıkıştırıp tek elle açabilmenizi sağlayan bardaklıktan başlayıp ön ve arkada 1.5 lt'lik şişeleri ağırlayan kapı içi ceplere geçiyoruz...

Arka sırada yetişkin dizlerinin rahatlığı tam bir Octavia klasiği. Baş mesafesinin zaten lafı olmaz! Üç yetişkin çocuğunuz bile olabilir, o derece...

Dördüncü nesil Octavia'da yeni kabin tasarımıyla birlikte, donanıma göre 8,25 veya 10" dokunmatik bilgi ve eğlence ekranları öne çıkıyor. Kolay kullanılan, yüksek çözünürlüklü sezgisel dokunmatik ekran, birçok özelliğe kolay ve hızlı erişim sağlıyor.

Bununla birlikte, yeni Octavia, "head-up" göstergeye sahip ilk Skoda modeli oldu. Bu donanımda hız, navigasyon gibi önemli bilgiler ön cama yansıtılarak sürücünün gözünü yoldan ayırmadan sürüşe devam etmesi sağlanıyor.

10,25 inç’lik dijital gösterge paneli (opsiyonel) ise, sürücünün ekranı farklı temalarla kişiselleştirebilmesini sağlıyor.

Bir Octavia'da belki en önemli husus olan 600 litrelik bagaj ise insanda duvarlara mağara resmi yapma isteği uyandırıyor. Liftback bagaj kapağının yük gemisi misali açılışı da cabası.

İleride olur da gelirse, Octavia Combi'yi tercih edenlerse, fazladan tarzın yanı sıra, fazladan 40 litre bagaja hak kazanacaklar.

Skoda'nın kullanıcı dostu geleneğinin bir göstergesi olarak, sürücü tarafındaki kapının içinden şemsiye çıkıyor. Silecek suyu deposunun kendinden hunili kapağını ve depo kapağında buz kazıyıcıyı da unutmayalım.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans