yukarı

Skoda Kodiaq İç Mekân

İç mekân malzeme kalitesinde de çıtayı yukarı koymuş Skoda Kodiaq. Genelde yumuşak ve kaliteli plastikler, gayet ciddi bir işçilikle birleştirilmiş. Kokpit tasarımı duygulardan çok akla ve ergonomiye hitap ediyor ama modern çizgilerden de muaf değil. 

 

Skoda Kodiaq kokpit

 

Marka açısından yeni olan dikey havalandırmalar, geniş dokunmatik bilgi ekranı ve tamamen dijital gösterge opsiyonu Skoda Kodiaq’ı gitgide daha havalı bir SUV yapıyor.

 

 

Skoda Kodiaq hacim ve kullanışlılık özellikleri

 

Skoda Kodiaq’ın rakiplerini adam akıllı hırpaladığı konu iç hacim. Kompakt SUV’lar hacim konusunda ona muhtemelen hiç bulaşmamayı tercih eder. Bir büyük beden dostların da kapışmaya istekli olacağını pek sanmıyoruz.

 

Skoda Kodiaq iç mekan

 

Haliyle, ön tarafın geniş ve ferah oluşu herhalde kimseyi şaşırtmayacaktır. Çok sayıda ve geniş eşya gözleri de beklenti dahilinde olduğuna göre, torpido çekmecesinin üstünde bir tane daha torpido gözü olduğunu eklemek yeterli. 

 

Kodiaq’ı ister 5 ister 7 koltuklu seçin, arkada (ikinci sıra) alabildiğine geniş bir diz ve baş mesafesi mevcut. Ortada oturan yetişkin olduğunuza pek de üzülmeyeceğiniz ender arabalardan Skoda Kodiaq. 

 

Skoda Kodiaq 7 koltuk

 

İleri geri kayabilen ve sırtlığı yatırılabilen bu koltuklar tam bir rahatlık merkezi. Gepgeniş yan camlar da pastanın üstündeki kremanın üstündeki çilek niteliğinde. 

 

Üçüncü sıra koltuklar ise, kısa yolculuklar için "ok." olsa bile, kısıtlı diz ve baş mesafesiyle olsa olsa çocuklar için uygun bir yer. 

 

Skoda Kodiaq kullanışlı mı

 

Tiguan’da bulunan ön koltuk sırtlıklarındaki açılır kapanır masaların Kodiaq’ta olmaması şaşırtmadı desek yalan olur. Sonuçta kapı içinden şemsiye, depo kapağından buz kazıyıcı çıkan bir günlük hayat kolaylaştırıcıdan bahsediyoruz.

 

 

Bagaj

 

Üç koltuk sırası da açıkkan ortalama bir HB kıvamındaki Skoda Kodiaq bagaj hacmi, normal iki sıra koltuk kullanımında aniden 720 lt’ye ulaşıyor. İkinci sıra koltukları da yatırınca zaten küçük bir hangarınız olmuş oluyor. 

 

Skoda Kodiaq ve dev bagajı

 

Kıyaslamak isterseniz, rakiplerinin çoğundan geniş olan VW Tiguan’ın bagajı 615, bir beden büyük Nissan X-Trail’inki ise 550 lt. Aklımıza gelen tek galip 780 litrelik bagajıyla Peugeot 5008.   

Giriş Sürüş - Konfor - Performans