yukarı

Seat Leon (2012-2020) İç Mekân

Dört kardeşle aynı altyapı ve teknolojileri paylaşıp da en uygun fiyat etiketine sahip olabilmenin elbet bir bedeli var. 

 

O bedeli, sınıf ortalamalarına göre iyi sayılsa da Golf’ün gerisinde kalan malzeme kalitesiyle ödüyor Seat Leon. Gerçi Golf'ün gerisinde kalmayan mı var!

 

Tasarım anlamında dinamik çizgileri devam ettirme eğilimi olsa da biraz boş ve karanlık bir kokpite sahip Leon. Makyajla gelen bazı yeni kaplamalar ve hatta üst donanımlardaki alüminyum süslemelerin de durumu çok fazla kurtardığı söylenemez.

 

En kayda değer değişim ise 8” ekranlı yeni bilgi ve eğlence sistemi. Son derece kolay kullanılan sistem, hızlı tepkileri ve zengin menüsüyle takdirlik. Yine de ekranın iki yanında daha fazla kısa yol tuşuna da hayır demezdik doğrusu. 

 

5” ekranla yetinen giriş donanım “Style”ın önerilebilir olmasının yolu “Media System Plus” opsiyonundan geçiyor. Full LED farlar ve geri görüş kamerası da isterseniz (ki istemelisiniz) ya “Style Plus” paketini pazarlık konusu yapın ya da biraz daha paraya kıyın, bizi sevgiyle anarsınız. 

 

Donanımda daha pek çok havalı ve paralı seçenek var ki paşa gönlünüze kalmış.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Seat Leon dört yetişkini ferah ferah taşıyabilecek bir iç mekâna sahip. Beşinci yetişkine uzun vadeli planlar yapmamasını ya da çocukluğuna dönmesini öneririz. Ivır zıvırı tıkıştırmak için sunulan göz, cep ve bardaklıklar da fena sayılmaz.

 

380 litrelik bagaj kağıt üzerinde Golf ve A3’le aynı, Ford Focus ve hatta Volvo V40’ın önünde. Buna karşın yüksek yükleme eşiği ağır yükleri indirirken hayatı çok da kolaylaştırmıyor.

 

Aynı negatif durum arka görüşü kısıtlayan dar arka cam için de geçerli. Neyse ki koltuk sırtlıkları yattığında zeminin yüksekliğini ayarlayıp düz bir zemin elde edebiliyorsunuz.

 

Daha fazla bagaj hacmi ve kullanışlılık için sizi Leon ST’ye alalım. Fazladan 27 cm uzunlukla gelen 587 litrelik bagaj büyük beklentileri dahi rahatça karşılayacak genişlikte. 

Giriş Sürüş - Konfor - Performans