yukarı

Renault Talisman İç Mekân

Dışarıdaki adrenalin Talisman'ın içinde biraz daha karmaşık duygulara dönüşüyor. Yer yer başarılı plastik ve kaplama kalitesi, biraz aşağılara inip orayı burayı yoklayınca yerini sert malzemeler ve ortalama işçilik kalitesine bırakıyor. 

 

Skoda Superb, Ford Mondeo ve hatta eski 508 bile bu konuda daha iyi durumda. Passat mı? O maçı çoktan bitirmiş, düz koşu yapmakta! Yine de moral bozmayalım, Renault ortalamasının üstündeyiz.

 

Tasarım mı? Megane kabininin tıpkısının aynısının biraz daha genişine hoş geldiniz! Renault Talisman’ın kokpiti “Yedi farkı bulun” oynamak için birebir.

 

Aynı göstergeler, aynı dikey ekran, aynı havalandırmalar, aynı direksiyon... Aile içi ortak bir dil tutturmayı anladık ama en azından biraz daha “premium” dokunuşlar olabilirmiş. 

 

Üst donanımdaki 8,7 inçlik (standart 7 inç) dikey ekran ve R-Link 2.0 bilgi-eğlence sistemi mobil bağlantılar anlamında gelişmiş ve kullanışlı. Gayet hızlı tepkiler veren bu ekran, çoğu fonksiyonu bünyesinde barındırıyor. Alt menüler alışkanlık gerektirse de çok kullanışlı. 

 

Yine ekranı kullanarak, Renault’nun Multi-Sense sistemiyle o anki psikolojiniz ya da sürüş tercihinize göre, aracın sürüş dinamiklerini sportiften konforluya doğru ayarlayabilirsiniz. Ambiyans renkleri, multimedya özellikleri ve mesela masajın niteliği gibi opsiyonel oyuncaklarla kendinizi şımartabilirsiniz.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Önde fazlasıyla geniş ve konforlu bir alan sunan Renault Talisman, arka sıra yolcularını da tebessüm ettiriyor. Buradaki yetişkinlerin ne baş ne de diz misafesinden şikâyetçi olma ihtimali yok. 

 

“Her şeyleri bu kadar aynıyken neden Megane almıyoruz?” sorusunun cevabı aslında bu geniş hacimde saklı. Ne gerinip dikilmeniz ne de ayakları rahatça uzatmanız Talisman’ın gözünü korkutamaz. “İlla daha fazlasını istiyorum” diyenler, belki Skoda Superb’de net bir fark bulabilirler. 

 

Kapı içi cepler ve torpidonun genişliği kalabalık aileleri tatmin edebilecek cömertlikte. Kabine dağılmış kullanışlı saklama alanlarının toplam hacmiyse, Renault’nun dediğine göre 25 litreyi buluyor.

 

Renault Talisman’ın Megane ile arayı açan bir diğer güzelliği, 608 litrelik dev bagajı. Şöyle söyleyelim, koca bır sınıfın hacim anlamında korkulu rüyası olan Skoda Superb bile sadece 17 litre daha büyük bir bagaja sahip.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans