yukarı

Peugeot 308 İç Mekân

Özellikle kokpitiyle çok özel ve “farklı bir yerde” hissettiriyor Peugeot 308. İç mekân malzeme kalitesi ve tasarıma verilen emek sınıf standartlarını zorluyor. Tabii bu fütürist yaklaşımın klasik seven bünyeleri bir miktar zorlaması mümkün.Havacılık ve uzay sanayi tadı bırakan i-Cockpit’in dijital göstergeleri küçük direksiyonun "oyun" hissiyle uyum içinde.Her zamanki gibi, yukarı konumlanmış dijital gösterge paneli (donanıma göre 3D animasyonlu) ve ibreleri tam olarak görmek belli boydaki sürücüler açısından zor olacaktır. Ama çok havalı değil mi yani!Önceki nesle göre hayatı kolaylaştıran detay ise 10 inçlik bilgi-eğlence ekranı altındaki büyük, dokunmatik kısayol ekranı i-Toggle.

Orta konsoldaki vites kolunun yok olup küçük bir seçim kumandasına dönüşmesi de dikkatinizden kaçmamıştır.
İdeal olmasa da en azından ekranda alt menülerde kaybolma sürenizi kısaltıyor bu i-Toggle. Üstelik altında fiziksel kumandalar, kısayol tuşları bile var!
Peugeot 308'in hacim ve kullanışlılık özellikleri

Peugeot 308’in ön sırası gayet geniş ve konforlu. Saklama alanları ve gözler konusunda tatminkâr 308. Özellikle orta konsol çok kullanışlı. Torpido gözü de boyut anlamında güzel mesafe kat etmiş.

Peugeot 308'in hacim ve kullanışlılık özellikleri_arabazzi.com

Lakin artan uzunluğa rağmen (+5,5 cm aks mesafesi) arka koltukta vaziyet sıradan olmanın ötesine geçemiyor maalesef. Ne diz ne de baş mesafesi çok parlak skorlara sahip. Neyse ki hem pencereler geniş hem de uzun yolda da yormayan, yolcusunu taze tutan bir koltuk konforuna sahip 308.Galibiyet kısmında ise hatchback rakiplerinin çoğunu farklı yenen 412 litrelik bagaj var. Bir miktar yükleme eşeği olsa da büyük eşyaları taşımak açısından kullanışlı bir şekle sahip Peugeot 308’in bagajı.

Peugeot 308 bagaj hacmi ve kullanışlılık özellikleri_arabazzi.com
 

Giriş Sürüş - Konfor - Performans