yukarı

Peugeot 2008 İç Mekân

Dışarıdaki cesaretin iç mekânda kaybolmasına alışkınız ama Peugeot 2008 - tıpkı kardeşleri gibi - burada da büyük oynamaya devam ediyor. 

 

Küçük direksiyondan çift katlı ön panele, kumanda tuşlarından dijital göstergelerin grafiklerine kadar, ilk görüşte "Bu ne ya!" etkisi yaratıyor 2008. Başka bir rakibe geçtiğinizde bu kadar etkilenme olasılığınız çok düşük ama Peugeot 2008'in kısa bir alışma devresi gerektirdiği de aşikâr.

 

Peugeot 2008 iCockpit

 

Donanıma göre değişen ve gelişen boyutlardaki ekranlar, küçük direksiyon ve piyano tuşlarıyla son yılların i-Cockpit geleneğini sürdürüyor 2008. Kalbinizden vurulup başka bir şey düşünemez hale geldiyseniz ne mutlu, zira bu i-Cockpit'i kullandıkça değişen ve farklı yönlerde gelişen bir ilişkiniz olabilir!

 

Boyu boyunuza uygun bir i-cockpit dileriz

 

Mesele klasik problemlerin sürmesi... Mesela, sürücünün boyu ve oturma pozisyonuna göre, gösterge paneli direksiyonun arkasında kalabiliyor. Onu tam ekran görmek isteyince direksiyonun kucağınıza kadar inmesi i-Cockpit fantezisinin sorunlarından biri. Ama dijital gösterge panelindeki (baz donanım Active hariç) nefis 3D animasyonlar hatırına bu sorunu görmezden gelebilirsiniz.

 

Malzeme kalitesinde ise net bir yükseliş söz konusu. Ne mutlu ki küçük SUV'lar markaların plastik kalitesinden tasarruf ettikleri modeller olmaktan çıktı. Vites kolunun etrafı ve kapı tutamaçlarının malzemesi dışında, kalitede kendini aşmış bir 2008 bu.

 

Peugeot 2008 nasıl bir SUV

 

Hal böyle olunca, boyut olarak da yaklaştığı 308'i iyiden iyiye tehdit eder hale gelmiş yeni Peugeot 2008. Hani olur ya hatchback'in biraz daha yüksek irtifalısını istersiniz... 

 

 

Peugeot 2008 bilgi ve eğlence sistemi

 

Tahmin edeceğiniz üzere, giriş seviyesi (Active) donanımda, dijital gösterge paneli yerine, klasik göstegeler ve 7 inçlik ekranla yetinmeniz gerekecek. 10" bilgi-eğlence ekranı ve 3D navigasyon ise sadece GT-line'a tanınan ayrıcalıklar. 

 

Peugeot 2008 infotainment sistemi

 

Ekran fetişinin bir diğer sonucu, şık ama çok da kullanışlı olmayan piyano tarz düğmelerin arkasındaki kısayol tuşlarıyla sadece menüye erişip yine her şeyi ekrandan ayarlamanız gerekmesi. Yani en azından havalandırma sisteminin elle tutulur kumandaları olsaydı, değil mi Peugeot?

 

Ekran menü kullanışlılığı açısından fena olmasa da tepki zamanları harika sayılmaz. Tıpkı düşük çözünürlüklü geri görüş kamerası gibi... Neyse ki Apple Car Play'in (ve Android Auto) standart oluşu durumu toparlıyor.  Bu arada, öndekiler haricinde arkada da 2 adet USB girişi zıpır dostlarımızın tabletleri için hazır.

 

 

Peugeot 2008 hacim ve kullanışlılık özelikleri

 

Öne doğru herhangi bir görüş problemi yaşanmasa da yan çıtaların genişliği, arka açılar ve arka camın büyüklüğü açısından VW T-Roc ya da Skoda Kamiq'ten bir tık geride Peugeot 2008

 

Peugeot 2008 pratik  mi?

 

Kapı içi cepler geniş, kol dayamanın altındaki derin saklama alanı ve bardaklıklar fazlasıyla yeterli. Orta konsoldaki gizli (ve) kapaklı gözü ve cep telefonunu koymak için sunduğu çözümleri ayrıca beğendik. 

 

Boyu 14 cm uzayan 2008'in aks mesafesindeki (ön ve arka tekerlekler arası) 6 cm artıştan en çok arka sıra diz mesafesi ve bagaj yararlanmış. Yeni Renault Captur ona 102 litrelik bir bagaj farkı atmıyor değil ama bu hacim de çoğu küçük aile için yeterli gelecektir.

 

Peugeot arka sırası geniş mi?

 

Kapılar geniş açılsa da arka koltuklara giriş pek geniş sayılmaz. Haliyle çocuk koltuklarını içeri sokmak çok kolay değil ama bir kez başarınca her boy ve yönde koltuğun Isofix bağlantısı rahatça hallediliyor.

 

Hemen yukarıda, sınıfının en iyilerinden olan arka sıra diz mesafesini yeni Peugeot 2008'in artılar listesine koymuştuk. Buna karşın, arkadaki yetişkin kafaları alçalan tavan çizgisinin sonuçlarını hissediyor. Opsiyonel sunroof'un uzun yetişkinler için durumu daha da zorlaştıracağına şüphe yok.

 

Peugeot 2008'in bagajı

 

434 litrelik büyük bagaj şekil açısından da kullanışlı. Üstelik zemin yüksekliği ayarlanabilirken, arka koltukları yatırınca yükleme eşiksiz ve basamaksız bir zemin elde etmek mümkün. Keşke Captur'deki ileri-geri kayan arka koltuklar da olsaymış! Normal düzende olmasa bile, koltuk sırtlıkları yattıken VW T-Roc'u aşan bir hacim sunuyor Peugeot 2008.

 

O zaman sürsek mi artık!

 

Giriş Sürüş - Konfor - Performans