yukarı

Opel Mokka X İç Mekân

Opel’in diğer modellerde teker teker çözdüğü kumanda karmaşası makyajla birlikte Mokka X’de de çözüldü çok şükür. Vasat plastik kalitesi de makyaj sonrası tarihe karışanlardan.

 

Astra’nın kabinini anımsatan çizgiler ve bolca eşya gözüne de "Hoş geldin!" diyoruz.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Opel Mokka X’in bir diğer doğrusu, dış boyutları fazla büyütmeden yeterince ferah bir kabin sunabilmesinde. Özellikle baş mesafesi önde, arkada süper yani!.. 

 

Nissan Juke, Ford EcoSport'u da hesaba katan hacim öncelikli bir müşterinin Mokka X'i seçmek için yanında cetvel taşımasına gerek yok. 

 

Ama bir üst sınıfla kıyasa girersek arkadaki diz mesafesinin göz kamaştırmadığı söylenebilir. İhtiyacınız olur mu bilinmez ama yanyana üç yetişkin arkada fazlasıyla yakınlaşacaktır.

 

356 litrelik bagaj bir kompakt HB modele yakın genişlikte. Fena sayılmaz ama konu bonu bagaj hacmiyse, kendisinden daha kısa Renault Captur'ün 100 litre fazlası var. 

 

Yükleme eşiğinin olmaması ve şekil itibariyle de kullanışlı bir bagaj bu. Arka koltuk sırtlıklarını iki parça (60:40) halinde yatırdığınız neredeyse düz bir zemin elde ediyorsunuz. İyi de ediyorsunuz.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans