yukarı

Opel Insignia İç Mekân

Insignia Grand Sport’un ön paneline yüksek kalitede malzemeler, sade ama fonksiyonel ve zarif hatlar hakim. Özellikle Passat ve Superb gibi rakiplerin yanında şiir gibi Insignia. 

 

Yumuşak plastiklerin bolluğu bu konuda zirvenin adayı yapıyor Insignia Grand Sport’u. Hafifçe sürücüye dönük kumandaların kullanımı da gayet kolay. 

 

Sadece şık olmakla da kalmamış Insignia Grand Sport. Baz donanımda 7”, üstlere çıkınca 8” olan bilgi ve eğlence ekranı menüleri ve işleyişiyle başarılı. 

 

Standart olarak her türlü mobil bağlantı (Apple CarPlay, Android Auto dahil…) olanağı ve üst donanımda sesli komut, 3D navigasyon ve daha pek çok sıkı teknolojiyle donatılmış Insignia, like'ları topluyor.

 

Türünün en yeni sürüş destek sistemlerini (Şerit takip, çarpışmayı yavaşlatma, yaya tanıma, acil frenleme, kör nokta uyarısı…) opsiyonel de olsa sunabimesi de artık aranan ama her zaman bulunamayan güzellikler.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Dingil açıklığı 95 mm artan Insignia Grand Sport, bu fazlalığı kabin lehine kullanmış. Fazlasıyla geniş ön tarafta konforlu bir sürüş pozisyonu da bulmak hiç sorun değil. 

 

Tek sorun arabanın büyüklüğü. Sıkışık alanda manevra yapmak ya da dar sokaklarda park etmek biraz sıkıntı. Zira kendinizi Insignia’nın önüne de arkasına da epey uzak hissediyorsunuz. Her türlü sensör ve geri görüş kamerasını itinayla isteyiniz.  

 

Bu boyutta bir arabanın arka sırasında daha ferah bir baş mesafesi sunmasını beklerdik. Ama Opel Insignia’nın coupé’vari alçalan tavanı bize pek yardımcı olmadı. Neyse ki ön sıradaki kapı içi cepler, eşya gözleri ve torpidoda umduğumuz cömertliği fazlasıyla buluyoruz. 

 

 

Bagaj

 

490 litrelik bagaj geniş açılan ağzı, düz yükleme eşiğiyle çok başarılı. Yine de VW Passat ve Ford Mondeo, Insignia’nın bir adım önünde. Daha da abartmak isteyenler Skoda Superb’e bir göz atabilir. 

 

Arka koltukların üç parça halinde kolayca yatırıp 1.450 litrelik dümdüz bir alan elde edebilmek, kalabalık ve yüklü ailelerin çok seveceği özellikler.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans