yukarı

Opel Opel Grandland İç Mekân

Marka özünü iç mekânda da yaşatan Opel Grandland'in kabininde 3008'in çıktığı uzay yolculuğundan eser yok. Daha çok kompakt hatchback kardeşi Astra'nın yolundan gitmeyi tercih etmiş Opel.

 

Direksiyon, gösterge paneli, kumandalar dahil her şey alışıldık yerinde ve boyutunda. Ki bu bazılarımızın çok hoşuna gidebilecek bir normallik.

 

Yüksek oturma pozisyonu dışında herhangi bir SUV alameti bulunmayan kokpitte plastik kalitesi, alt kısımları çok zorlamadıkça ziyadesiyle başarılı. Üst donanımlardaki metal detaylarla kalite algısını daha artırmak mümkün. Tıpkı Opel'in meşhur AGR onaylı ön koltuklarıyla (donanıma göre) uzun yolda kendine iyi bakmanın mümkün olması gibi.

 

Ergonomik açıdan da gayet başarılı Grandland. Fiziksel havalandırma kumandalarını her zaman büyük bir memnuniyetle karşılarız. Bu açıdan 3008 akrabalığı korkutmuştu ama Grandland X'te ekrandaki menülerde dolaşmaya gerek yok.


Opel Grandland'in çift ekranlı Pure Panel'i

 

Opel Grandland bilgi ve eğlence sistemi


Makyaj sonrasında, 12" gösterge paneli ve 10" bilgi-eğlence sistemi ekranlarını yatay bir grupta toplayan "Pure Panel"ine kavuştu Grandlad.

Apple CarPlay ve Ardroid Auto'nun standart donanımda olması güzel. Bazı özellikler için derin menülere dalmak gerekse bile, grafik kalitesi ve kullanım kolaylığı açısından fena bir sistem değil.

 

Opel Grandland hacim ve kullanışlılık özellikleri

 

Opel Granland'in ön koltuklarında uzun boylular dahil kolayca konforlu bir pozisyon bulacaktır. Kapı içi ceplerle torpido fena olmamakla birlikte, bir 3008'in kabininde daha fazla ve kullanışlı eşya gözü bulmak mümkün. Kol dayamanın altı da çok geniş sayılmaz.

Opel Grandland hacim ve kullanışlılık özellikleri arabazzi.com'da

 

Arka sıra makul ve yeterli bir hacim sunarken bir Tiguan ya da Ateca'nın gerisinde kalıyor. Keşke ileri geri kayan arka koltuklarla puanları yükseltseydi Grandland.

 

Bura karşın, düz zemin sağolsun, ortadaki misafirin şaft tüneli mağduru olmadan ayaklarını yere koyabilmesi güzel. Arkada 3 yetişkin için ise akla gelen ilk seçenek olmayacaktır Grandland.

 

Panoramik cam tavanın - her zaman olduğu gibi - baş mesafesinde yediği hatırlatmasını da yapalım. Tabii bu ancak arkada sürekli yetişkin taşıyorsanız sorun olabilir.

 

 

Bagaj

 

512 litreyle gayet başarılı bir bagaj hacme sahip Opel Grandland. Geniş açılan bagaj kapağı ve yüksekliği ayarlanabilir zemin de kullanışlılığı artırıyor. En üst iki donanımdaki standart eller serbest bagaj açma donanımı, alışana kadar komik duruma düşürse de market çıkışı çok faydalı bir eser.

 

Arka koltuk sırtlıklarının iki parça (60/40) katlanmasından daha iyisini yapabilirdi Opel ama genel olarak istisnai olmasa da kullanışlı bir bagaj bu. Tiguan bagaj hacmi, Karoq değişkenlik konusunda avantajı elde tutsa bile, Nissan-Renault ya da Hyundai-Kia gibi ikililere karşı başı dik Grandland'in.


Giriş Sürüş - Konfor - Performans