yukarı

Opel Crossland İç Mekân

Opel Crossland’in ön paneli, iç mekânıyla da çok tutulan son Astra ve Insignia’nın izinden gidiyorOrtadaki bilgi ve eğlence ekranı hafifçe sürücüye dönük haliyle kokpit havasını güçlendiriyor.

 

Ekran demişken, Peugeot’dan uyarlanan multimedya menüsü ve işletim sisteminin süper akıcı olduğu ya da jet hızında tepkiler verdiği söylenemez. Buna karşın, Apple ve Android uyumlu bağlantı seçenekleriyle gayet zengin bir menüye sahip Opel Crossland X.

 

Opel Crossland bilgi ve eğlence ekranı

 

İç tasarım yapılırken helikopter dünyasından bolca esinlenmiş Opelciler. Bakınız; ortadaki ekran helikopterin gövdesi, yandaki havalandırma da sanki rotor kısmı! El freni dahi - kullanışlı olmasa da - havacılığa tatlı paslar atıyor.

 

Crossland X şanzıman

 

Ergonomi anlamında epey başarılı Opel Crossland X. Çok şükür ki yeni nesil Opel’ler az düğmeli, az karmaşık sahaya geçmeyi başardılar. Güvenlik uyarıları ve acil yardım iletişimi gibi fonksiyonların dikiz aynasının üstünde toplanması da akıllıca.

 

Opel Crossland X 2020 kokpiti

 

İşçilik yüksek Avrupa standartlarını karşılıyor görünse de malzeme kalitesinde yer yer daha iyisini arıyor insan. Fena görünmemekle birlikte, genele yayılan sert plastikler çok da cazip sayılmaz. Gerçi bu fiyat aralığındaki Crossland’e çok da yüklenesimiz gelmiyor ama Renault Captur malzeme kalitesinde sanki bir tık ileride.

 

Opel Crossland X'in hareketli arka koltukları

 

İleri geri 15 cm kayan arka koltuklar Opel Crossland'e az alanda çok kullanışlılık kazandırırken, 410 litrelik bagajı da çekirdek ailelerin her türlü ihtiyacını karşılayacak kapasitede. Arka koltuklar en ön pozisyona kadar alındığında 520 litrelik bir üst sınıf bagajınız oluyor ki gelsin kalp emojileri!

 

Opel Crossland X'in 410 lt bagaj hacmi

 

Bu konuda yeni Renault Captur (536 lt) öndeyken ve kendinden daha taze rakipleri Skoda Kamiq ve Peugeot 2008'i az farkla da olsa geçiyor Opel Crossland.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans