yukarı

Opel Astra HB İç Mekân

Eskisine göre daha kaliteli, üst sınıf limitlerini zorlayan, Golf ve 308'i her detayda olmasa bile malzeme kalitesi ve keyifli tasarımıyla yakalayan bir kabindeyiz. 

 

Bir önceki Astra’ya göre belki en büyük gelişim, geniş multimedya ekranı sayesinde düğme ve kumanda karmaşasından kurtulmuş olmamız. Üstelik dokunmatik ekran ve menülerinin kullanımı da gayet kolay. 

 

Hız ve devir göstergeleri ve hatta vites kolunun tasarımı da beşinci nesil Astra’nın sportif ve sürücü odaklı olma konusunda her zamankinden iddialı olduğunu gösteriyor. 

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Ön taraf gayet ferah, geniş açılan kapılar sayesinde iniş binişler rahat. Arkada diz mesafesi çok başarılı, baş mesafesiyse alçalan tavan çizgisine rağmen iyi sayılır. 

 

Boyutlardaki küçülmeye rağmen Opel Astra’nın bu + cm'leri elde etmiş olması ayrıca takdirlik.

 

Bagajın ise ‘Yılın Bagajı’ olduğunu söylemek zor. Belki 370 litre hacim bir hatchback için tatminkâr olabilir ama hayat litrelerden ibaret değil. 

 

Kapağın altında sizi bekleyen “derin zemin - yüksek eşik” ikilisi, ağır eşyaları yüklerken belinize kuvvet temennilerine ihtiyaç duyacağınızın habercisi. Ayrıca arka koltukları yatırdığınızda düz zeminden ziyade tek basamaklı bir merdiven elde ediyorsunuz. 

 

Yeri gelmişken, küçük arka cam ve kalın C sütunu nedeniyle geri görüşün çok da parlak olmadığını belirtelim. Bu vesileyle, bir yorumda iki defa 'C sütunu' deme hakkımızı da kullanmış olduk. Özür dileriz.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans