yukarı

Nissan X-Trail İç Mekân

Büyük oranda fonksiyon odaklı tutucu bir iç mekâna sahip Nissan X-Trail. Sınıfının kalite beklentilerini rahatça karşılasa da tasarımıyla pek öyle adrenalin salgılatan bir kokpit değil bu. 

 

Yine de 2017’de tazelenen üç kollu sportif direksiyon kabine yeni bir soluk getirmedi değil. İşçilikte kendisinden bir adım önde olan bir diğer mantık abidesi Skoda Kodiaq ile X-Trail'in düellosunu izlemek keyifli olacaktır.

 

Baz versiyondaki donanım eksiklikleri bu devirde pek olacak şey değil. Misaller sadece 5 inçlik bilgi ve eğlence ekranı, bu boyutta bir araçta geri görüş kamerasının olmayışı ve eksik güvenlik teknolojileri.

 

Design Pack'de ise durum toparlanıyor ve 7" dokunmatik ekranın yanı sıra, "geri görüş", "şerit takip" ve "çarpışma önleme" gibi güncel güvenlik teknolojileri konunun hakkını veriyor. En üst donanımsa biraz konfor, biraz lüks ve biraz da teknoloji şovu mahiyetinde. Isıtmalı deri koltuklar, akıllı park, Bose müzik sistemi vs. Like'ları bastık gitti!

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Nissan X-Trail, yeni nesil Qashqai’de sunulmayan yedi koltuk seçeneğinin (opsiyonel) cevabı aynı zamanda. Gerçi o son sıraya oturtacaklarınızın çocuk ya da elastik yetişkinlerden oluşması ailenizin huzur ve menfaati açısında önemli. 

 

Yanlış anlama olmasın, X-Trail altın çocuk Qashqai’den açık ara daha geniş ve kullanışlı. Kapı içi cepler ve torpido ziyadesiyle geniş, kol dayamanın altındaki bölme ve bardaklıklar kullanışlı. Yüksek oturma pozisyonunun verdiği görüş ve güven avantajı da cabası.

 

Önde, arkada her boydan yetişkin için çok ferah ve geniş bir hacim söz konusu. Tek sorun opsiyonel panaromik cam tavanın baş mesafesinden biraz fazla yemesi. Denemeden bağlayıcı kararlar vermeyiniz lütfen.

 

565 litrelik büyük bagaj da X-Trail'in endamına yaraşır bir kapanış yapıyor. Özellikle 7 koltuk opsiyonuna bulaşmadığınız sürece zemin altı saklama alanları ve genişleyen bagajla durum daha da parlak. Ama en parlak mı, değil. Biraz acımasız olacak ama Skoda Kodiaq'ın 720 litre bagajı "Ham!" yapar.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans