yukarı

Mini Countryman İç Mekân

Clubman ile artık kullanışlı modeller de üretebildiğini gösteren Mini, Countryman ile işi bir adım daha ileri götürüyor. İki çocuklu bir aile için, basbayağı kullanışlı bir SUV Mini Countryman. 

 

Sadece kullanışlı da değil, dış tasarımın aksine, içerde bir Mini’nin kabininde olduğunuza şüphe yok. Mini’nin imzası haline gelmiş ilginç, keyifli, sevimli hatlar dört yanı kaplamış durumda. 

 

Ortadaki geniş bilgi ve eğlence ekranı, yuvarlak gösterge paneli, havacılıktan transfer şalterler ve Mini’nin eşsiz direksiyonu hep keyif katsayısını artıran detaylar. 

 

Ve bu sefer sadece tasarım değil, malzeme ve işçilik kalitesiyle de prestij sınıfında Mini Countryman. Sayısız (ve pahalı) opsiyon ve özelleştirme seçeneğiyle iyice abartmak sizin elinizde. 

 

Bilgi ve eğlence sistemi, BMW iDrive’ının Mini grafik dünyasına uyarlanmış hali. Kullanımı ve menüleriyle çok başarılı bir sistem bu. Yine de standart donanımın bu devirde fazla standart olduğunu ve tadından yenmez “Wired” paketinin her kuruşa değdiğini bir kenara not edin.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Ön tarafta hacim namına sorun bulmak şöyle dursun abartılı tavan yüksekliği insanın içine ferahlık veriyor. Ön görüş her boydan sürücü için çok iyi olmakla birlikte, kalın pencere çıtaları çapraz görüşü kısıtlıyor maalesef. 

 

Geri görüşün de pek parlak olduğu söylenemez. Bu durumda satış temsilcisiyle aranızda şuna benzer bir diyalog geçmeli: “Geri görüş kamerasını da ekler misiniz?.. Nasıl?.. Ne paketi?”... Canınız sağolsun:)

 

Kapı içi cepler büyük bir şişeyi ağırlayacak genişlikte. Kol dayamanın altındaki dahil saklama alanları fena değil ama fazlası yok. Torpidonun genişliği de eh işte.

 

Arka sıradaki genişlik daha da şaşırtıcı. İki yetişkin, ileri geri kayan koltukların da sayesinde hem diz hem baş mesafesi anlamında çok rahat. Üçüncü için söz vermiyoruz ve keşke pencere biraz daha geniş olsaymış diyoruz.

 

Bu ileri geri kayan koltuklar bagaj hacmiyle de ihtiyaca göre oynama izni veriyor. Ki en gerideki haliyle bile 450 litrelik hatırı sayılır bir bagajı var Mini Countryman’in. Şimdi Nissan Qashqai (430 l) düşünsün! 

 

Zemin altındaki kullanışlı saklama bölümü ve yükleme eşiğin alçak yapısı bagajı daha da kullanışlı yapmış. 

 

Sözün özü şudur ki; Mini Countryman’in dışını almasanız bile içini alırsınız. O kadar net.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans