yukarı

Mercedes GLE (2011-18) İç Mekân

Kabin ön panelin üstüne kondurulan büyük tablet dışında bize 2011 yılından sesleniyor. Mercedes’in artık kullanmayı bıraktığı kumanda elemanları ve düğme bolluğu nostaljik tatlar bıraksa da geçmişe takılmamak lazım. 

 

Zaten ne o tablet ekran ahım şahım ne de menülerin kullanışlılığı. Rakipler aldı yürüdü çok sayın ve sevgili GLE.

 

Son derece zengin bir ekipman listesi sunan Mercedes GLE malzeme ve işçilik kalitesiyle de formunu korumayı başarmış. Yine de kıyıda köşede fiyat etiketiyle alakasız plastik ve malzemelere rastlamak mümkün.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Hacim anlamında oldukça cömert Mercedes GLE. Dört yetişkin için bol bol baş ve diz mesafesi ve konforlu koltuklarda keyifli yolculuklar garanti. 

 

Arkayı üç yetişkinle donatmak ise çok iyi bir fikir olmayabilir. Hem orta minder yüksek hem de zeminde hatırı sayılır bir tünel çıkıntısı mevcut.

 

Devasa bagajda 690 litrelik boşluk ve de hoşluk sizi bekliyor. Volvo XC90 dışında hemen tüm rakiplerini komplekse sokan bu bagaj, kullanışlı zemin altı saklama alanı ve yükleme eşiğini düz oluşuyla da başarılı. 

 

Koltukları 60/40 oranında yatırıp dümdüz bir zemin elde edebilmek de salebin üstündeki tarçın gibi! Boza da olabilir. Ama dünyanın en pahalı bozası!

Giriş Sürüş - Konfor - Performans