yukarı

Mercedes GLE Coupé (2015-2020) İç Mekân

GLE ismi kalite ve işçilik konusunda şüphe duymamızın önündeki engeli zaten kaldırmıştı. İyi de olmuş, çünkü arka sırada bile ferah ölçüleriyle mutlu etmesini biliyor GLE Coupé.

 

Ön konsoldaki düğme bolluğuyla bir önceki nesil Mercedes’leri hatırlatan GLE Coupé, direksiyonun arkasına saklanmış vites koluyla da şaşırtıyor. 

 

Ön panelin tepesindeki konumuyla kullanışlı olan 8 inçlik ekran sandığınız gibi dokunmatik değil. BMW iDrive kadar akıcı olmayan sistemi iki koltuğun arasındaki döner ve onun üstündeki dokunmatik kumandadan yönetebilirsiniz. Apple Car Play ve Android Auto nihayet standart donanımda.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Ön tarafta hacim her türlü eleştiriden muaf ama arka koltukta oturanlar da eğilimli coupé tavanın cezasını çok fazla çekmiyor. 

 

Diz mesafesi zaten sorun değil de panaromik cam tavan varsa, ki vardır, arka koltuklar uzun boylular için ideal ortam olmaktan uzak. Yine de coupé taklidi yapan SUV’ler içinde Mercedes GLE Coupé bu konuda iyi durumda.

 

Kapı içi cepleri oldukça geniş olan GLE Coupé, torpidonun genişliği ve kol dayamanın altındaki büyük saklama alanıyla da başarılı.

 

650 litrelik büyük bagaj GLE özünde hangi sınıfta olduğunu hatırlatan genişlikte. Standart GLE’den sadece 40 litre küçük olan bu bagaj alçalan tavan çizgisi ve epey yüksekte kalan eşiğiyle kullanışlılık konusunda pek de iddialı sayılmaz. Belinize kuvvet!

Giriş Sürüş - Konfor - Performans