yukarı

Mercedes CLA (2013-2019) İç Mekân

Mercedes CLA’nın arka koltuklarına bir kez oturan “Keşke bu konuyu hiç açmasaydınız!” diyecektir. Biz de zaten önden başlayacaktık.

 

Evet, ön sırada hacim anlamında herhangi bir sıkıntı yok. Mercedes A Serisi'yle aynı kabini paylaşan CLA, eşya gözleri ve cepler anlamında yeterli seçenek sunuyor.

 

Malzeme kalitesi ve işçilik de hiç fena değil. Mercedes CLA’nın kokpit tasarımı bir iki ayrıntı dışında gayet havalı diyebiliriz. Direksiyondaki Mercedes armasıyla paslaşan havalandırma delikleri, gösterge paneli ve direksiyon tasarımı “cool factor”ü artırıyor.

 

O “bir iki ayrıntı” nedir derseniz, sonradan monte izlenimi veren bilgi / eğlence ekranı ve bol düğmeli orta konsol deriz. Bu düğme/buton çılgınlığını Ford Focus bile aşmışken Mercedes’in makyajda dahi pek oralı olmaması gerçekten ilginç.

 

Arkada ise (eninde sonunda konu oraya gelecekti) durumlar fena. Hani boynu bükük bir şekilde (gerçek anlamda) ön koltuğun sırtlığını seyretmekten keyif alıyorsanız, hiç sorun yok. 

 

Bir diğer artısı, alçalarak devam eden tavan çizgisinin, ortalama boylu birine kendini dev gibi hissettirmesi. Mercedes CLA’nın arkadaki baş mesafesini "yetersiz" şeklinde tanımlamak bile iltifat olur. Ne dar pencerelerin ne de tek parça koltuk kafalıklarının durumu iyileştirdiği bu cendereden bir an önce çıkmanızı öneririz.

 

Neyse ki 470 lt’lik büyük bir bagajı var CLA’nın. A Sınıfı’ndan sırf bagajı küçük diye vazgeçmek için geçerli bir bagaj hacmi bu. Ağzı pek kullanışlı ve geniş olmasa da CLA’nın bagajı derinliğiyle avantaj sağlıyor.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans