yukarı

Mercedes C Serisi İç Mekân

Sahibine kendini iyi hissettirme işini içeride de mükemmelen yapıyor C Serisi. 'Orta boy makam aracı' sınıfında, kalite ve teknolojide çıtanın yüksekliğini belirleyen model kendisi. 

 

Lakin tek tek baktığınızda çok şık ve kaliteli görünen detaylar, bir araya gelince insanı hafiften yormaya başlıyor. Sanki her parçanın yıldız olma gibi bir iddiası var. Bu hususta renk seçimleri de önemli bir etken.

 

Kendine yer bulamamış gibi duran bilgi ve eğlence ekranı, 2018 makyajıyla 10,25 inçe kadar büyüme opsiyonuna kavuştu.

 

Diğer yenilikler dokunmatik kumandalar eklenen direksiyon ve tamamen dijitalleşen gösterge paneli. 12,3 inçlik ekranıyla bu opsiyonel donanım, C Serisi'nin kokpitini teknolojiyle tazelemiş.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Mercedes C Serisi'nin ön sırası konforlu koltuklar, geniş hacim ve sayısız ayar olanağıyla alabildiğine ferah. Tüm kapı içlerinde litrelik şişeleri rahatlıkla ağırlayacak ve hem sayı hem de hacim anlamında cömert saklama alanları mevcut.

 

Arka sıraysa aynı oranda ferah ve cömert değil maalesef. Orta boyluların dizleri rahat edecektir ama 1.80 üstü misafirlerimiz, hele ki panaromik cam tavan mevcutsa, kafa olarak kendilerini tavana yakın bulabilirler.

 

Yan yana üç yetişkinin daha rahat olduğu çok arka sıra gördük doğrusu. Sert ve yüksek orta koltuğun zeminideki yüksek tünel burasının olsa olsa çocuklar için uygun olduğunun işareti.

 

Audi A4 ve BMW 3 Serisi'yle aynı ebattaki 480 litrelik bagaj yeterince geniş. Bagaj girişi rakiplerden daha dar ama 60:20:60 oranında yatan arka koltuk sırtlıkları uzun yüklerde hayatı kolaylaştırmakta. Bu kadar paraya çok da ekstra bir özellik değil gerçi.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans