yukarı

Mercedes B Serisi (2011-2019) İç Mekân

Mercedes B Serisi kendinden sonra gelen daha pahalı Mercedes modellerinin kalitesinde bir kabine sahip. Yanlış anlama olmasın, B Serisi’nin fiyatı da bizce yeterince yüksek. Maksadımız üst sınıfların malzeme ve işçilik kalitesine sahip olduğunu söylemek.

 

Dıştan dinamik görünmek isteyen B Serisi'nin içinde de sportif dokunuşlar yok değil. Bunların başında AMG GT’ye selam çakan yuvarlak hava girişleri ve üç kollu direksiyon geliyor. 

 

Bilgi ve eğlence ekranının yeri kullanışlı. Yalnız sistem ve menüler alışana kadar biraz kafa karıştırıyor. Bol düğmeli orta konsol gözü yorsa da kumandaların kullanımı kolay.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Geniş ön koltuklarda konforlu bir pozisyon bulmak kolay. Görüş açıları ise kalın çerçeveler nedeniyle biraz kısıtlı. 

 

Arkada iki yetişkin cömert baş ve diz mesafesiyle rahat rahat takılırken, ortadakinin durumu pek parlak değil. Zemindeki yüksek tünel çıkıntısı da artı puan almaktan uzak.

 

Kapı içi cepler, saklama alanları ve torpidonun genişliği bu sınıf için vasat kalıyor. Neyse ki kol dayamanın altında geniş bir hazne mevcut.

 

488 litrelik bagaj geniş ve kullanışlı olsa ama orta boy MPV (MPV M) sınıfı, özellikle Fransız temsilcilerde daha iyilerini gördü. İleri geri hareketli (opsiyonel) arka koltuklar bagaj hacmini hatırı sayılır bir 666 litreye çıkarıyor.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans