yukarı

Mazda CX-5 İç Mekân

Yeni Mazda CX-5’in kabin tasarımı dışı kadar ateşli olmasa da daha modern ve malzeme kalitesi artık daha yüksek. Bununla beraber, VW Tiguan kalite anlamında üstünlüğünü koruyor. 

 

CX-5’in dijital ya da sanal gösterge paneli gibi oyuncaklardan yoksun olması sağlamcıların hoşuna bile gidebilir. Üstelik, motor hacmi kurbanı çoğu model gibi, Mazda CX-5 de fazlasıyla donanımlı geliyor. 

 

Hafızalı sürücü koltuğu, Bose müzik sistemi, deri koltuklar ve cama yansıtmalı renkli aktif sürüş ekranı (head-up display), şerit takip ve kör nokta uyarısı gibi standart lükslere kimse hayır demez sanırız.

 

Bir de şu 7 inçlik bilgi-eğlence ekranı biraz daha büyük olaymış!.. Yine de, hareket halindeyken orta konsoldan, dururken dokunmatik ekrandan kumanda edilebilmesi zekice bir ayrıntı.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Zaten beş yetişkin için yeterince geniş olan kabin hacminde herhangi bir değişiklik yok. Önde uygun sürüş pozisyonu bulmak kolay, standart bel destekli koltukla konfor garanti.

 

Kapı içi cepler ve bardaklıklar geniş, torpido büyük, saklama alanları yeterli. Arkadaki cepler ise biraz daha dar ama kol dayamada kullanışlı bardaklıklar mevcut.

 

Arkada uzun boylular için bile yeterli bir baş ve diz mesafesi mevcut. Bu konuda sınıfının en iyileriyle yarışacak kadar iyi Mazda CX-5. Arkada üç yetişkin yolcu için Skoda Kodiaq daha iyi bir alternatif olacaktır. Geniş camlar sayesinde içerisi aydınlık ve havadar.

 

Bagaj 503 litrelik hacmiyle alkışlatmasa da kübik şekli, düz zemini, kolay yüklenmesi ve değişkenlik özellikleriyle gayet başarılı. Aslında büyük SUV'lerin en kısası olduğu düşünülürse, bu bagaj gayet geniş kalıyor. Ama Nissan X-Trail ya da daha fenası Kodiaq ile kıyaslayınca işler karışmakta.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans