yukarı

Mazda 6 İç Mekân

İç mekâna geçtiğinizde aniden bir hava değişimi yaşayacaksınız. Zira yeni Mazda 6 ön panelini tamamen yenileyerek modası geçmiş çizgilerden kurtuldu. Daha sade, düz, ince ve yalın hatlarla, Audi'yi hatırlatan farklı bir özgüven boyutuna geçmiş Mazda 6.

 

Yeni haliyle, kullanımı kolay olduğu kadar keyifli kumanda ve yerleşimlere sahip Mazda 6. Rafine görüntüyle birlikte, malzeme ve işçilik kalitesi de takdiri hak ediyor. 

 

Makyaj operasyonu sadece estetik değil, Mazda 6’nın teknoloji ve donanımını da kapsamış. Büyüyen (8 inç) bilgi ve eğlence ekranı netliği ve ikonların büyüklüğüyle epey başarılı. 

 

MZD Connect isimli sistemin Apple ve Android bağlantı sistemlerini desteklemesi de cabası. Menüler arasında dolaşmak için vites kolunun arkasındaki döner kumandayı da kullanabilirsiniz. 

 

360 derece kamera, kör nokta uyarısı, şerit takip desteği, 11 hoparlörlü Bose ses sistemi dahil, mesela bir Alman markasında fiyatı ikiye katlayacak donanım listesi Mazda 6’da standart!


 

Hacim ve kullanışlılık


Ön sıra genişlikler zaten tamam. Hafızalı ve ısıtmalı (yolcu koltuğu dahil) sürücü koltuğuyla konfor da üst düzey. Torpido derin ve geniş, kapı içi cepler derin ve bir büyük şişeyi alacak genişlikte. Kol dayamanın altı ve vites kolunun önündeki saklama alanları da gayet kullanışlı.

 

Arka tarafta 3 yetişkini saatler boyu, 2 yetişkini yatılı ağırlayabilirsiniz. Yine de çok irilerden olmasınlar, sonuçta bir Skoda Superb'in içinde değiliz. Diz mesafesi konforlu ölçülerdeyken, seksi tavan çizgisi baş mesafesinden az da olsa yemiş.

 

480 litrelik bagaj ortalama bir aile için yeterli ama Ford Mondeo, VW Passat ve tabii ki Skoda Superb gibi pek çok rakibin eli bu konuda hayli güçlü. Arka koltuklar 60/40 oranında iki parça yatınca düz bir zemin oluşuyor ama girişin çok geniş olduğu söylenemez.  

Giriş Sürüş - Konfor - Performans