yukarı

Mazda 3 İç Mekân

İç mekânda dışarının ateşli havasını yakalamakta zorlanıyoruz doğrusu. Ki bu hemen her Mazda modelinin sorunu. Yine de Mazda 3’ün kabini modern, genç, sade ve tutarlı bir tasarıma sahip. 

 

Malzemeler muhteşem kalitede olmasa da dokunması keyifli ve belli ki uzun süre dayanmak üzere üretilmişler. Lakin, Mazda 3’ün malzeme kalitesi lideri Golf’ün eline su dökmesi mümkün değil.

 

Temel işlev kumandalarına geleneksel sportif / sade Mazda çizgileri hakim. Sürücünün tam karşısındaki tek ve büyük devir saati, yüksek devirleri seven motorun karakteri hakkında bir şeyler fısıldıyor sanki.

 

Orta konsolda tek başarısızlık, eski Mercedes A Sınıfı’ndaki gibi sonradan monte edilmiş gibi duran dokunmatik bilgi ekranı. Üstelik bu ekran geceleri saçma derecede aydınlık kaçıyor.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Koltuk ve direksiyon ayarlarıyla doğru sürüş pozisyonu bulmak kolay. Ön ve arka sırada uzunluklar ve genişlikler yetişkinler için tatminkâr. Arkada ortaya oturacak arkadaş da artık kendi düşünsün bacakları nasıl ayıracağını!

 

Arkadaki baş mesafesi kötü değil ama biraz tasarım kurbanı diyebiliriz. Sedan 3'ün baş mesafesi yüksek tavan nedeniyle biraz daha iyi.

 

HB kasa Mazda 3'ün 365 litrelik bagajı, yüklemesi çok kolay olmamakla birlikte Focus ve Astra’nın bagajından büyük ama Golf’ün bagajından küçük. Daha fazla bagaj hacmi isteyen siz değerli vatandaşlarımız için, sedan Mazda 3'de 419 litre bagaj mevcuttur. 

 

Üstelik, kimilerine göre daha şık ve hatta erkeksi olmakla beraber, sedan versiyonumuz aerodinami, ses düzeyi, ve dolayısıyla tüketimde de hafif bir avantaja da sahiptir.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans