yukarı

Land Rover Evoque İç Mekân

Aynı ultra başarılı tasarım düzeyi iç mekânda da sadeleşerek devam ediyor. Ama maalesef, gerçek Range Rover kalitesinin biraz gerisindeyiz. 

 

Orta konsolun müthiş kumanda yerleşiminden, Jaguar XJ’den transfer direksiyona her şey birinci sınıf. Çoğu fonksiyonu kontrol eden dokunmatik ekranın kullanımı - bazı menüler kafa karıştırsa da - büyük ikonlar sayesinde oldukça kolay.

 

Kendini kaptırıp da oyuncaklı bir iç mekân tuzağına kolayca düşebilirdi Evoque. Ama Range Rover klasıyla Evoque’un dinamizmini çok güzel dengelemiş yaşlı adanın tasarımcıları.

 

Şam’daki kayısının bile kıskançlık krizine girmesi kuvvetle muhtemel.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Tasarımın doğal sonucu olarak, iç mekânda ferahlık Range Rover Evoque’un iddialı olduğu bir konu olmaktan uzak. Dışarıdan bu kadar coupé görünmenin bedeli, özellikle arkada dar camlar ve kısıtlı geri görüş şeklinde ödeniyor. 

 

Tamam, arka koltuklar yetişkinler için de yeterli. Ama iyisi mi o kadar paraya kıymışken panaromik cam tavan için de kıyın ki direksiyonda olmayanlar da rahatça nefes alabilsin. 

 

Bagajdaysa boyutlar ve tasarımın yarattığı beklentinin aksine 420 litrelik geniş bir hacim söz konusu. Kompakt bir SUV için küçük sayılır ama bu kadar tarz ağırlıklı bir modelde beklentiyi karşılayacaktır.

 

Giriş Sürüş - Konfor - Performans