yukarı

Jaguar F-Pace İç Mekân

Asalet ve kalite konusunda beklentiniz çok yüksekse bir miktar düşürün. Jaguar’ın F-Pace’in kabini dışarıdan algılattığı kadar sportif olsa da kalitede biraz hız kesiyor maalesef.

 

Bu fiyatlara göre ortalama sayılabilecek malzemeler, markanın sedan modeli XE’nin ön paneliyle buluşmuş. Kokpit gayet şık ve tipik Jaguar sportifliğinde olmakla birlikte, orijinallikten uzak. Audi Q5 ve Mercedes GLC gibi rakipler özgünlük ve kalite anlamında daha avantajlı görünüyor.

 

Jaguar InControl sistemiyle çalışan edilen 8 inçlik bilgi-eğlence ekranı zamanın ötesinde olmasa da iyi görünüyor. Ama opsiyonel InControl Touch Pro'daki ekranları görünce (10.2” dokunmatik ekran ve 3D navigasyonlu 12.3” gösterge paneli) bir anda para harcayasınız geliyor!

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

İç mekân anlamında sınıfının en kullanışlı modellerinden biri Jaguar F-Pace. Gayet ferah hissettiren ön tarafta kapı içi cepleri, orta konsolda pratik gözler, bölümler, bağlantı detayları vs. “Biz Jaguarız” denip de boşlanmamış. 

 

Belki tek eleştiri, etrafa hakim olmanın çok da kolay olmadığı bu büyük arabada özellikle arka görüşün kısıtlı olmasına yapılabilir.

 

Arka sıra ferahlık açısından sınıfının en iyilerinden. Geniş açılan kapılardan biniş kolay ve Jaguar F-pace diz ve baş mesafesi anlamında gayet cömert bir alan sunuyor. 

 

Biraz sert ayarlanmış koltuklar ise konfor anlamında o kadar cömert sayılmazlar. Pardon, bu sportif bir SUV idi değil mi… O zaman bagaj!

 

Jaguar F-pace’in bagajı başta belirttiğimiz kullanışlılık başarısının en net hissedildiği yer. Geniş açılan bagaj kapağı ve tam 650 litrelik bagajın kullanışlı şekli takdirlik.

 

Hayatı zorlaştıran bir yükleme eşiğinin olmayışı, pratik özellikleri ve arka koltuklar üç parça yatırıldığında elde edilen düz alan “Daha ne olsun!” statüsünde.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans