yukarı

Hyundai i10 İç Mekân

Hyundai i10’un kokpit tasarımı eğlenceli olmasa da modern ve fonksiyonel. Direksiyon simidi dahil, kullanılan malzemeler ve işçilik ise bu sınıf ve bu fiyatlar için oldukça yüksek kalitede. 

 

Ama malum, bu sınıfta biraz eğlencenin zararı olmaz. Ön panelde koltuklarla aynı renk kaplamaların kullanılması tasarımdaki ciddiyeti yumuşatmayı başarıyor. 

 

Sürüş sırasında bile tüm kumandalara kolayca ulaşıp yine kolayca kullanabilmek mümkün. Yüksek oturma pozisyonu ve tam kontrol olanağı veren görüş açısı, “Kolay süreyim, kolay parkedeyim”cilerin hayatını kolaylaştıracak. Arka çapraz görüş bir miktar kısıtlı olsa da çok dert edilmez. 

 

7 inçlik bilgi-eğlence ekranının i10’un en üst donanımda bile opsiyonel olması ise bu devirde pek de büyük bir başarı sayılmaz. Derinlik ayarı olmayan direksiyondan da şikâyet edebilirdik, lakin bu sınıfta normal bir durum bu.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Mezuroyla ölçmedik ama Hyundai i10 muhtemelen minik şehir arabalarının en geniş iç hacimlisi. Sadece 3,67 m’lik bir arabanın arka sırasında yetişkinler için bile geniş bir diz ve baş mesafesi bulmak çok şaşırtıcı.

 

Hacim sadece sizin için değil, küçük eşyalar, cep telefonları, bardaklar ve kapı içlerinde litrelik şişeler için de gayt cömert. Evet! Bu boyutlarda bir arabanın arka kapı cebine litrelik şişe sığabiliyor! Peki ya bagaj?

 

Hyundai i10’un 252 litrelik bagajı sınıfının en büyüklerinden. Yani koca bir bavul ve yanına bir iki poşet tıkıştırabilirsiniz. Yüksek eşiğiyle muhteşem olmasa da şekil itibariyle kullanışlı bir bagaj bu. 

 

Arka koltuk sırtlıklarını 60/40 oranında iki parça yatırarak, basamaklı da olsa epey büyük bir alan elde edebilirsiniz.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans