yukarı

Hyundai Elantra İç Mekân

İçeride nispeten iddiasız ama temiz bir iş çıkarmış Elantra. Malzeme kalitesi genelde vasatlarda geziniyor. Bununla beraber modern, ferah ve insana kendini iyi hissettiren çizgilerde tasarlanmış Hyundai Elantra’nın kokpiti. 

 

Düğme yerleşimleri, kumandalar kullanım açısından hayatı kolaylaştıracak mantıkta konumlanmış. Ayrıca her türlü kumandanın kalite hissini pekiştiren bir çalışma, işleyiş şekli var. 

 

7 inçlik bilgi ve eğlence ekranı bu sınıf açısından yeterli ve kullanışlı. İkonlar ve yazılar yeterince büyük ve okunaklı. Hız ve tepki anlamında da sistem hiç fena sayılmaz.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Ceplerin, gözlerin, saklama alanların genişliği açısından iyiler arasında yer alan Hyundai Elantra ferah bir ön sıraya sahip. 

 

Arkada da diz mesafesinden kimse şikâyet edemez ama coupé tarzı alçalan tavan var ya… İşte o tavanın cezasını arkadaki yetişkinler çekiyor. Hyundai gibi kullanışlılığa abanan bir markanın buradan daha fazla puanla dönmesine alışığız.

 

458 litrelik bagaj hacmi çılgın değil ama ortalama aileler için ziyadesiyle yeterli. Yükleme eşiğinin yüksek olmaması da işleri kolaylaştırıyor. Hedef daha az paraya daha çok bagajsa Citroen C-Elysee’nin 505, Seat Toledo’nun 550 litrelik bagajları olduğunu hatırlatalım. Tabii ki bu saydıklarımızdan özellikle ilki (C-Elysee) Elantra’nın toplam kalitesinden epey geride.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans