yukarı

Honda City İç Mekân

Kokpit tasarımı beklediğimizden modern çıkan Honda City heyecan yaratmıyor ama klasik Honda keyfinden muaf değil. Öncelikle 8 inçlik büyük bilgi-eğlence ekranı, onun altındaki havalandırma kumandaları ve özellikle üç kollu - çok fonksiyonlu direksiyon tasarımı City'yi sınıfında bir adım öne çıkaracak türden. Direksiyon arkasında vites değişim kanatçıkları bile var! Gerekliliği tartışılır ama kullanımı keyifli.

Honda Çity 2021 incelemesi_arabazzi.com

Havalandırma çerçeveleriyle paslaşan metal görünümlü dekorlar siyah plastiklerin hakimiyetini kırmış. Keşke demin bahsi geçen havalandırma kumandalarının ötesinde bir Jazz-City kardeşliği olsaydı ama boyut ve maliyet farkı izin vermedi muhtemelen.

Honda City iç mekanı_arabazzi.com

Dört yanı sert plastiklerle kaplı Honda City kabini, Japonlarda sık rastladığımız "Sert kalitesiz değildir" akımının temsilcilerinden. Evet plastikler sert ama dokunulan her yer dayanıklı hissettiriyor ve işçilikte hiçbir tasarruf emaresine rastlamadık.

Yeni Honda City gösterge paneli_arabazzi

Ergonomi açısından da dakikalar içinde kendini evde hissettiren bir rahatlık ve sadelik söz konusu. Yol bilgisayarı kumandasının neden direksiyonda olmadığını anlamasak da City tarzını kullanıcısına dayatan "ultra" modern otomobillerden değil.

Honda City'nin kabin özellikleri_arabazzi.com

Standart sunulan 8 inçlik ekran, bu fiyat gurubu için oldukça cömert bir ikram olmanın yanı sıra, işletim sistemi ve tepki zamanıyla da başarılı. Sürücüye uzak tarafta olsa da bir dizi kısayol düğmesi de kullanışlı. Bilirsiniz, fiziksel kısayolları severiz, itinayla savunuruz.


Hacim ve kullanışlılık açısından Honda City

1.75 m'lik genişliğiyle yeni Honda City'nin ön sırası her boydan iki yetişkini rahatça ağırlayacak düzeyde. Sürücü koltuğu her yöne cömertçe hareket ederken, en tepe pozisyonda dahi baş mesafesinde herhangi bir sorun yaşanmıyor.

Honda City hacim özellikleri_arabazzi.com

Bu sınıfta derinlik ayarı olmayan bazı hatıralarımız var ama Honda City iki yönlü direksiyon ayarlarıyla ucuza kaçmamış. Kol dayama ileri-geri hareket etmiyor ama biraz bastırınca elinizde kalacak türden emanet bir aksesuar değil. Kapağın altındaki göz ise fazla abartmadan, yeterli boyutta diyebiliriz.

Aynı şekilde, torpidonun hacmini de yeterli sayabiliriz. Yalnız açılırken altında durmayın, yerçekimine anında ve sert bir tepki veriyor!

Honda City kullanışlı mı?.. arabazzi.com

Vites kolunun önündeki iki geniş bardaklık ve üst üste iki göz, akıllı telefon ve diğer ıvır zıvırları atıvermek için son derece kullanışlı. Telefon misafirhanesinin yanındaki 12 Volt soketi ne işe yarıyordu unuttuk ama iki USB girişi City'nin faydalı eserlerinden.

Arka sıra diz mesafesi müthiş, baş mesafesi yetişkinin boyuna bağlı olarak sıkıntı olabilir, sürtmeler yaşanabilir. Ama diz mesafesi "müthiş" deyip geçilecek gibi değil...

Honda City arka koltukları ve efsane diz mesafesi...

Mevcut Civic'ten 2 cm daha cömert olacak kadar müthiş bir müthişlikten bahsediyoruz. 1.83'lik bir sürücü olarak kendi arkamızda uzun zamandır bu kadar rahat oturmamıştık. Hatta o boşluğu nasıl değerlendireceğimizi bilemedik, sırtlığa kitaplık falan mı monte etsek?..


Ve bagaj...

Siz en yukarı itene kadar açık kalmayıp geri inen bagaj kapağı, pazar torbalarını yere bırakmayı sevmeyenler için kötü haber. Ama o kapağın altındaki 519 litrelik bagaj gibi çok iddalı bir boyutta.

Honda City'nin 519 litre bagajı_arabazzi.com

Zemin altı bölme gibi faydalı oyuncakları olmasa da derinlik ve genişliğiyle ailece tatiller için ziyadesiyle yeterli bir bagaj bu. Döşeme altındaki küçük boy stepne de işinizi görecektir ama o döşemeyi kaldırırken fark edeceğiniz gibi, bagaj kaplamalarının maliyeti çok yüksek tutulmamış.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans