yukarı

Ford Edge İç Mekân

Bizde durum tam öyle olmasa da Ford Edge’in Avrupalılara çaktırmadan fısıldadığı şey “BMW X3 fiyatına X5 boyutlarında bir iç mekân”. 

 

Doğrusunu isterseniz, malzeme kalitesi açısından 100.000 Dolarlık açılış fiyatı düzeyinde hissettirmiyor Ford Edge. 

 

Üst kısımlardaki yumuşak malzemeler ve tasarım tamamdır ama alt taraflar yavaştan Ford ortalamalarına doğru iniyor. Kötü değil ama 100.000 $...!?

 

Kokpit tasarımı da hoş olmakla beraber, bu fiyata fazla normal görünüyor. Bilgi eğlence ekranı yeterince büyük olsa da işletim sistemi ve dokunma hassasiyeti konusuna biraz çalışması gerek Ford’un.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

İş saklama alanlarına gelince rahatlıyoruz. Büyük boyutlara paralel kapı içi cepler, büyük gözler, bardaklıklar ve mesela kol dayamanın altındaki derin “depo” beklentilerin de üzerinde. 

 

Yükseklik sayesinde yola hakim olsanız da ön camın kalın çerçevesi çapraz görüşü kısıtlıyor. Arka açı da bir Skoda Kodiaq genişliğinde sayılmaz.

 

Bu boyutlarda bir SUV’nin Kuga’da olmayan üçüncü koltuk sırasını sunduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ama hiç boşuna düşünmeyin. Ford Edge, tercihini VW Touareg ve Audi Q7’den bile geniş bir diz mesafesinden yana kullanmış.

 

Üç yetişkinin rahatlıkla ve konfor içinde yolculuk edeceği bir SUV Ford Edge. Bolca baş mesafesi bir yana, dizlerin önündeki geniş boşluk kendinizi küçük hissetmenize yol açıyor. Üstelik tüm koltuklar geniş ve konforlu.

 

Rahat olun, ön koltuğun altına doğru uzatın bacakları, yatırın sırtlığı… Nasıl? 

 

Kabin yüksek hızda bile sessiz, hatta ses sisteminde bir gürültü kesici bile var! Arka ortada zeminin düz olduğunu söylemiş miydik? Hadi iyi uykular!

 

 

Bagaj özellikleri 

 

602 litrelik bagajıyla da çok cömert Ford Edge. Kullanışlı şekli bir yana, zemin altındaki geniş bölümler ve ufak tefek pratik donanımlar Edge’in bagajını daha da kullanışlı hale getiriyor. 

 

Arka koltukların sırtlıklarını yatırınca da uzun ve geniş bir hangarcığınız oluyor, güle güle yükleyin…

 

Üstelik eşyaları atlatmanız gereken bir yükleme eşiği de yok. Bavulları yüklemek için epey bir kaldırmanız gerek gerçi ama büyük araba isteyen sizdiniz!

Giriş Sürüş - Konfor - Performans