yukarı

Ford C-Max, Grand C-Max İç Mekân

Bir önceki Ford Focus ile aynı ön paneli paylaşan C-Max, üst donanımda 8 inçe kadar çıkan dokunmatik ekran sayesinde düğme karmaşasından kurtuldu. İyi ki de öyle oldu çünkü bazı kumanda yerleşimleriyle Ford C-Max halen bir ergonomi uzmanı sayılmaz. 

 

Malzeme ve işçilik kalitesi iyinin üstünde, en iyinin biraz altında. Tavandakiler dahil bolca eşya gözü, her kapıda 1,5 litrelik şişeleri ağırlayabilen cepler ve büyük torpidosuyla Ford C-Max ailleleri mutlu edecektir. 

 

Bu mutluluğun bir diğer sebebi birbirinden bağımsız olarak katlanan arka koltuklar. İster ortadaki koltuğu yatırıp sehpa olarak kullanın, ister arka koltukları tamamen söküp C-Max’i bir Van’a dönüştürün. Baş ve diz mesafesinde de sorun yaşamayacağınız kesin sayılır.

 

Peki C-Max’in 14 cm uzun hali olan “Grand” tercih etmeye değer mi?.. 

 

Pek sayılmaz. Çünkü Grand C-Max 7 koltuk ve kayarak açılan arka kapıların pratikliğine sahip olsa bile, en arka koltukları kapatmadığınız sürece, umduğunuz fazladan alanı çok da hissettirmiyor. Bunun müsebbibi de üst sınıfın yıldızı Ford S-Max’in varlığı olsa gerek.

 

Kompakt C-Max ise arka sırada 2 yetişkin ve bir çocuk için yeterli hacime sahip. 432 litrelik bagaj da tatminkâr ancak, bu sınıftan beklenen yüksekliği ayarlanabilen zemin ya da zemin altı saklama alanlarından yoksun. Yükleme eşiğinin de C-Max’in tur atlamasına çok yardımcı olduğu söylenemez.

 

Gran C-Max’te arka koltuklar açık dolaşmaya niyetliyseniz, 115 litrelik bir bagajcıkla dolaşacağınızı hatırlatmak isteriz. 

Giriş Sürüş - Konfor - Performans