yukarı

Fiat 500L İç Mekân

500 L’nin Fiat 500 ruhuna en yakın olduğu yer iç mekân tasarımı. 4.24 m’yi ferahlık için çok iyi değerlendiren Fiat 500L, tasarımıyla da farklı ve keyifli bir atmosferde yaşatıyor. 

 

Tıpkı 500’de olduğu gibi, bolca kişisel seçim yaparak iç mekânda 1500 kombinasyon elde etmeniz mümkün. Gövde rengindeki ön panel kaplaması, renkli koltukları, karemsi direksiyonu, kapı kolları ve vites topuzu gibi detaylarla 500L (ve uzun kardeşi 500L Wagon) yolcularına tatlı bir rahatlama yaşatıyor.

 

Buna bir de kolay kullanımlı kumandalar, bol miktarda eşya gözü, iki torpido ve konforlu koltuklar eklenince, tarz ve kullanışlılığı buluşturma işini başarmış görünüyor Fiat 500L.

 

Buluşmanın tek eksiği yüksek malzeme kalitesi ama o da genel tabloyu bozmayacak kadar iyi sayılır. Ebat ve kullanım açısından zorlanan bilgi ve eğlence ekranı, 2017 makyajıyla yerini 5 inçlik (ops. 6,1”) daha modern ve kullanışlı bir sisteme bıraktı.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Her iki sırada nefis diz ve baş mesafesine sahip Fiat 500L. Gerçi özellikle panaromik tavanınız varsa, arkada tavan yüksekliği çok da parlak değil.

 

Arka koltukların değişkenliğiyse özellikle takdire şayan. 60/40 oranında iki parça bağımsız olarak ileri geri kayan arka koltuklar hem bagaj hacmi hem de diz mesafesini ayarlamak için birebir.

 

Ayrıca arka sıra koltuklar sırtlıklarını yatırmakla da kalmıyor, minder kısmıyla birlikte öne doğru kalkabiliyor. Buyrun oynayın, standart haliyle bile 400 litrelik bagajın büyüklüğünü kendiniz ayarlayın.

 

Fiat 500L Wagon ise fazladan 20 cm ile en arkada 2 koltuğa ya da fazladan bagaj hacmine hak kazanmış. 

 

Ama söylemedi olmasın, bu son iki koltuk iri çocuklar için bile bir yerden sonra kaşıntı yapar. Hem açık olduklarında bagaj da ancak birkaç market torbalık hacmiyle sizlere ömür. 

 

Yatırın en arka koltukları ve işte 500L Wagon’un 638 litrelik dev bagajı… En azından arka yarıdaki biçimsizliğin bir karşılığı olsun!

Giriş Sürüş - Konfor - Performans