yukarı

Fiat 500 İç Mekân

Şık olduğu kadar kaliteli malzemeler, “kendi arabanı kendin yap” kafası ve güzel olduğu kadar zeki donanımlar da cabası. Bir de işçilik daha üst düzeyde olaydı!..

 

Makyajda çok bir değişiklik yapılmasa da yeni bilgi-eğlence sisteminin ekranı için düzenlemeye gidildi. Üst donanımda gelen dijital gösterge ekranı dışında, renkli döşemeleri ve gövdeyle aynı renkte ön panel kaplamasıyla Fiat 500 şıklık odaklı tarzını koruyor. 

 

Kapı kolundan vites topuzuna, göstergelerden kumanda elemanlarına her detayda bolca yuvarlak ve canlı renkler Fiat 500’ün kabinin rahatlatıcı ve neşeli bir hava katıyor. Gerçi dar arka koltuklardaki yolcuların bu neşeyi ne kadar koruyabileceği şüpheli.

 

Bir diğer eleştiri de ön koltuklara gelsin… Oturma pozisyonu o kadar yukarıda ki insanın neredeyse araç ve yolla bağlantısı kopacak! Arabanın alçak oluşunu koltukların yüksekliğiyle telafi etmek mi istemişler nedir? 

 

Mini (211 l) ve Skoda Citigo’nun (251 l) bagajlarından küçük olmakla birlikte, 185 litrelik bagaj arka koltukları yatırınca 550 litreye çıkıyor. Hatta, üstü açılır Fiat 500C’nin bagajına bile koca bir bavul sığdırmak mümkün. 

 

Evet, çok iyimser bir bakış açımız var:) 

 
Giriş Sürüş - Konfor - Performans