yukarı

Citroen C5 Aircross İç Mekân

Citroen C5 Aircross'un orijinallik takıntısının iç mekânda da devam etmesi harika. Çoğu rakibin aksine, C5 Aircross'un kabinine girince hayal kırıklığına uğramak yok.

 

Koltuk döşemesinden direksiyona, kapı kollarından hava girişlerine kabinde dört bir yanı yumuşak uçlu dikdörtgenler, tatlı kareler sarmış.

 

Citroen C5 Aircross iç tasarım

 

Gerçek bir SUV hissiyatı verecek şekilde yükselen ön panel ve geniş orta konsol, tasarım kadar, kullanılan farklı malzemelerin kalitesiyle de başarılı. Buna direksiyon ve paneldeki diğer kumandaların yüksek kalitesini de ekleyebiliriz.

 

Geniş (ve standart) 12,3" dijital gösterge paneli ve bilgi-eğlence ekranı bu modern orijinalliği hakkıyla sürdürüyor. Özellikle gösterge panelinin grafikleri çok başarılı. Lakin, konu kokpitin en zayıf halkasına geldi dayandı.

 

Citroen C5 Aircross 12,3" gösterge paneli

 

Citroen C5 Aircross'un 8" standart bilgi ve eğlence ekranı genişlik ve konumuyla iyi durumda ama aynı şeyi menü işleyişi ve tepki zamanı açısından söylemek mümkün değil. Neyse ki Mirror Screen özelliği ve Apple CarPlay bağlantısı mevcut.

 

Ekranın altındaki kısayol tuşlarının bile fiziksel olmak yerine dokunmatik olmayı tercih etmesi, zaten zor olan kullanımı sürüş esnasında daha da zorlaştırıyor. Misal, klima sistemini ayarlamak için ekrandaki menülere dalıp ayar yapma zorunluluğu NCAP'te bir yıldız atma sebebi olmalı bizce. Bir de o menülerden geri çıkması var tabii... Sanık sizin.

 

 

Citroen C5 Aircross hacim ve kullanışlılık özellikleri

 

İşte C5 Aircross'un yeniden parıl parıl parladığı anlar... Bir kere koltuklar göründüğünden de konforlu. İlk başta fazla düz görünse de ilk katman yumuşaklığıyla popoları şımartırken ikinci katman sizi başarılı bir şekilde kavrıyor. İki kademeli bel desteği bir yana, isteyene masaj özelliği de üst donanımın opsiyon listesinde.

 

Citroen C5 Aircross koltukları

 

Kapı içi cepler büyük ve küçük şişeleri aynı anda ağırlarken kol dayamanın altında türünün en derin ve geniş mağaralarından biri var. Mangalı olmasa da kömür torbasını buraya rahatlıkla sığdırırsınız! Bardaklıklar da aşmış durumda maşallah... Orta konsoldaki eşya gözleri de her boydan telefon ve ıvır zıvırı yutacak genişlikte. Bu durumda, canımsın Citroen C5 Aircross!

 

C5 Aircross'un pilot kabini kesinlikle kuzen 3008'den daha geniş ve ferah. Arka sıraysa adeta bir kullanışlılık dersine dönüşüyor. Bir Skoda Kodiaq değiliz belki ama 15 cm'lik bir hatta üçü de bağımsız olarak ileri-geri kayan arka koltuklar bile yeter. Üç yetişkinin diz mesafesi ve bagaj hacmini keyfe göre ayarlama imkânı veren "yeme de yanında yat" bir güzellik. Kalp kalp kalp!

 

Citroen C5 Aircross pratik mi?

 

Sunroof olmadığı sürece arkadaki kafalar da ziyadesiyle rahat. Kısacası, her zaman olduğu gibi, cam tavan opsiyonunu seçmeden önce oturup bir denemekte fayda var. Baş mesafesinde bundan iyisi Mazda CX-5 ya da Honda CR-V.

 

C5 Aircross bagaj özellikleri

 

Gerçekten şımartıyorsun bizi Citroen C5 Aircross! Bacağı uzatınca (opsiyonel) gepgeniş açılan 580 litrelik büyük bagaj, aynı hacimde pek çok rakibinden daha çok misafir ağırlayabiliyor.

 

Kullanışlı dev bir küp olan C5 Aircross'un bagajı, ayarlanabilir zemin sayesinde yükleme eşiğinin sıfırlanmasıyla zaten yeterince memnun edecektir. Ama işin içine üç eşit parça yatan arka koltuk sırtlıklarının basamaksız, düz bir zemin oluşturması eklenince bagajda alkışlar yankılanıyor.

 

Citroen C5 Aircross bagajı

 

Arka koltukların bağımsız olarak ileri geri kayması sayesinde bagaj hacmini istediğiniz gibi ayarlayabildiğinizden bahsetmiş miydik? Üçü de en ileri konumdayken bagaj hacmi 720 litreye ulaşıyor. Değiş Tonton!

Giriş Sürüş - Konfor - Performans