yukarı

Citroen C4 İç Mekân

DS4 ile aynı ön panele sahip C4 yaşını gizlemekte zorlanıyor. İlk nesildeki eğlenceli detaylardan yoksun olsa da C4’ün kabini 8 yıla yaklaşan bir model için fena sayılmaz. 

 

Artık demode kalan tasarıma rağmen malzeme ve işçilik kalitesi ortalamayı tutturuyor. Ama zaman geçti ve bırakın Golf’ü, bizzat kuzeni Peugeot 308 ve pek çok rakibi tasarım ve kalitede epey yol aldı.

 

Göstergelerde analogla dijitalin tatlı bir karmasını yapmış Citroen. Düğme kalabalığını ortadan kaldıran 7 inç dokunmatik ekranlı yeni bilgi eğlence sistemini de takdir etmeden geçmeyelim. 

 

Citroen C4 bir sürü teknolojik ve faydalı opsiyona sahip. Mesela viraj açısına göre dönen farlar, kör nokta dedektörü, programlanabilir hız sabitleyici, araç içi internet, park yardımcısı, yokuşta kayma(ma) desteği ve daha niceleri… 

 

Hacim anlamında arkadaki vasat diz mesafesi dışında pek bir problemi yok Citroen C4’ün. Özellikle koltuklarıyla konfor şovu yapan kabinde bolca eşya ve saklama gözü bulmak şaşırtıcı değil. O bir Fransız. 

 

Kompakt sınıf standartlarında C4’ün asıl takdir edilecek tarafı, 408 litrelik bagajı. Golf’ün 380, Focus 316 lt’de kaldığını hatırlatmak isteri. Üstelik arka koltuklar yatınca hacim 1.300 lt’ye kadar çıkıyor. Bir de sırtlıklar yatıkken düz bir zemin oluşsaydı!

Giriş Sürüş - Konfor - Performans