yukarı

BMW X1 İç Mekân

2 Serisi Gran Tourer’la yakın akraba olan BMW X1’in iç mekânı tasarım ve kalitesiyle sınıfında farklı bir yerde duruyor. 

 

Dokunuşu ve kullanımlarıyla lüks hissettiren kumandalar, yumuşak plastik kaplamalar, çok alt kısımlara inmedikçe yüksek standartta kalan malzeme kalitesiyle X1’in iç mekânı keyif verici madde kategorisinde.

 

Tanıdık BMW dilini konuşan kabindeki tüm kontrol elemanları hafiften sürücüye dönük konumlanmış. Ki bu durum sportif hissiyata katkı yapmakta. Koltukların 3 cm yükselmiş olması genel görüşü iyileştirirken, yolcularına yaşattığı SUV havasını netleştirmiş.

 

Ön koltuklar konforlu, eşya cepleri ve gözler bir BMW için şaşırtıcı cömertlikte ve kullanışlı. Ama asıl şovu arkada yapıyor BMW X1. 

 

“Yok artık!” düzeyindeki geniş diz mesafesi, enlemesine yerleştirilen motorun iç mekâna hediyesi. İleri geri hareket eden koltuklar ve hareketli sırtlıklar, yolcular için durumu daha da keyifli hale getirmiş. Üstelik baş mesafesi rakiplere parmak ısırttıracak türden. İnsanın gerçekten X1’de miyiz diye inip bakası geliyor!

 

Enlemesine motor demişken, bu yerleşim sayesinde kazanılan ekstra alan en çok arka sıra ve bagajın işine yaramış durumda. 

 

Düz zemini sayesinde 505 lt’lik geniş bagajı yükleyip boşaltmak kolay. Bagajın altındaki bölme şaşırtıcı genişlikte ve yandaki küçük kolları kullanarak arka koltuk sırtlıklarını yatırmak çocuk oyuncağı. 

 

Hal böyleyken, Audi Q3 ya da Mercedes GLA’nın arka koltuk sırası ya da bagajları X1’e rakip olmaktan uzak. Hatta, kullanışlık gurusu VW Tiguan’ın (615 lt) başına ağrılar girse de şaşırmayız.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans