yukarı

BMW 4 Serisi Coupe İç Mekân

İçeride 3 Serisi’nden çok daha ateşli ya da farklı bir dünya beklemediğinizi varsayarak, gayet memnun olabileceğinizi söylebiliriz. Zaten sportif hisleri destekleyen sürücüye dönük kokpit malzeme ve işçilik kalitesiyle hayal kırıklığından uzak.

 

Tek mesele yaşını başını tasarımın artık sıradan hissettirmesinde. Lakin, yeni 5 Serisi’ne bakarak, gelecek nesilden de bir tasarım devrimi beklemiyoruz.

 

Rakiplerine hiç bakmazsanız mesele olmaz da, Mercedes C Coupé’nin havalı şıklığı ya da Audi A5’in ultra modernliği yanında BMW 4 Serisi pek sesini çıkarmıyor. Çoğunluğun doğal tercihi M Sport donanım kırışıklıkları gizlemede fena değil neyse ki.

 

Makyajla yenilenen iDrive bilgi ve eğlence sistemi bizce halen türünün en iyisi ve alışması da kullanması da kolay.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Ama mesele iç hacimse, 4 Serisi’nden korkmak lazım. Önde zaten bir hacim problemi yok ve sedan versiyondan daha aşağıdaki oturma pozisyonu adrenalin takviyesi yapıyor.

 

Arkadaki iki koltuk da coupé standartlarında sınıfının muhtemelen en iyisi. Cömert diz mesafesi ve yetişkinler için dahi yeterli baş mesafesi “like”ları topluyor. Bir coupé’den bahsettiğimiz gerçeği ve iki koltuk ayrıntısını gözden kaçırmayalım lütfen. Teşekkürler.

 

 

BMW 4 Serisi Gran Coupé’de ise durum daha da parlak. Fazladan kapılar sağolsun arka sıra, koltukların tasarım farkını daha yanına alarak, daha misafirperver. En azından orta koltuk minderinde lazımlık benzeri bir göz mevcut değil. Yine de uzun süre orada bulunmayı isteyeceğiniz şüpheli.

 

Zira her ne kadar Gran Coupé, Coupé’nin kullanışlı hali olsa da bardağın boş tarafına bakınca 3 Serisi Sedan’ın baş mesafesi azalmış halini görüyoruz.

 

Eşya gözleri ve özellikle kapı içi ceplerde sedan versiyondan türeme avantajına sahip 4 Serisi Coupé. Gerçi arka sıra bu anlamda pek de parlak sayılmaz. Ama bu zaten bencil arabası, arkadaki dostlar!

 

 

Bagaj

 

BMW 4 Serisi Coupé’nin 445 litrelik bagaj hacmi Mercedes C Coupé’nin bagajından büyük, Audi A5’in bagajından küçük. Kullanım ve yükleme kolaylığında da Audi’nin az farkla önde olduğunu belirtelim.

 

Yine de ileride çocuğunuz olursa 4 Serisi Coupé’nizi satmaya gerek yok, 1 bebek arabası ve bir iki bavul için fazlasıyla yerimiz mevcut. Sırf bu yüzden çocuk yapmıyorsanız vazgeçin lütfen. 4 Serisi Gran Coupé 480 litrelik bagajıyla 3 Serisi Sedan’ı yakalamış, daha ne yapsın!

 

Yola çıksak mı artık?

Giriş Sürüş - Konfor - Performans