yukarı

BMW 3 Serisi İç Mekân

Bakması keyif veren ve "kesinlikle BMW" kabin tasarımıyla yeni BMW 3 Serisi, kimlik değiştirmeden başarıyla evrim geçirmiş.

 

En kaliteli plastikler ve artan oranda metal kaplamalarla vurgulanan kokpit daha sade ve modern bir ortam sunuyor. Malzeme kalitesi ve işçilikte bir ara fazlaca rakip edinmişken, Audi A4 ve Mercedes C Serisi dışında, yeni BMW 3 Serisi'yle baş edebilecek rakip yok diyebiliriz.

 

Ön paneldeki en önemli farklar, ön konsolda kendine daha doğal bir yer bulan (donanıma göre 8,8" - 10,25") merkezi ekranı, daralan havalandırma çıkışları ve paraya kıyarsanız edinebileceğiniz 12.3 inçlik dijital gösterge paneli.

 

Bilgi ve eğlence sisteminin kontrolü için dokunmatik ekran, hareket sensörü ya da sesli komutla (opsiyonlar, opsiyonlarımız...) yetinmeyen BMW, fiziksel kumanda elemanlarıyla da takdiri hak ediyor.

 

Yine daha başarılı bir tasarıma kavuşan merkez konsolda yeni vites topuzu, start-stop butonu, sürüş modu seçenekleri, i-Drive sisteminin döner kumandası ve bilgi-eğlence sisteminin diger kısa yolları mevcut.

 

O bilgi ve eğlence sistemi ki - Android'li akıllı telefonla kapıları açabilmenize rağmen - Android Auto sistemini desteklemiyor! Bu garabate Apple CarPlay'in sadece ilk yıl için standart, sonrasında ücretli olmasını da ekleyebiliriz. Güldürme insanları kendine BMW!

 

Lakin sıvı nakitle çalışan bol yapay zekâlı asistanlar, teknolojik oyuncaklar ve mesela 360 derece kameralı, 3 boyutlu park yardımcısının ulaştığı nefasete diyecek hiçbir şeyimiz yok. Detaylara yerimiz (sizin de sabrınız:) olmadığı gibi...

 

 

BMW 3 Serisi 2020: Hacim ve kullanışlılık

 

BMW 3 Serisi kimilerine göre biraz fazlaca büyümüştü ve bu süreç yeni nesilde de devam ediyor. Şikayet ettiğimizden değil, bu büyüme 3 Serisi’nin evvelce çok eleştiri aldığı iç mekân darlığını da çözmüş oldu.

 

Artan aks aralığı sağolsun, arkada sınıf standartlarına yakışır bir diz mesafesi mevcut. Mercedes C belki diz mesafesinde bir tık önde ama bundan iyisi can sağlığı. Omuz mesafesi açısından da yanyana üç yetişkinin en mutlu olduğu "Large" beden prestij otomobili BMW 3 Serisi.

 

Kapı içi cepler geniş ve torpido genişliği “eh işte”, bölmeler, gözler, bardaklıklar ise “gayet iyi” seviyesinde. Arka koltukların 40/30/40 oranında üç parça yatırılabilmesi de avantaj.

 

480 litrelik bagaj hacmi 7. nesilde değişmeyen BMW 3 Serisi, enteresan bir şekilde Audi A4 ve Mercedes C Serisi'yle eşit gidiyor. Şekil, yükleme ağzı, düz zemin gibi kriterlerden bir bagaj kullanışlılığı sıralaması yaparsak; Audi, BMW, Mercedes şeklinde bir akış elde ederiz.

 

 

Giriş Sürüş - Konfor - Performans