yukarı

BMW 3 Serisi GT İç Mekân

BMW 3 Serisi Gran Turismo’nun büyük haberi arka koltukta oturuyor.

 

Sedan versiyondan 11 cm daha uzun aks aralığı, yani ön ve arka tekerler arası artan mesafe en çok arka koltuk yolcularına yaramış. Neredeyse 5 Serisi kadar rahat bir diz mesafesinden bahsediyoruz. Arka sırtlıkların yatırılabilmesi pratik puanımızı daha da artırdı, helalinden.

 

Alçalarak devam eden tavan 3 Serisi GT’ye coupé şıklığı katsa da arkadakilerin baş mesafesinden bir miktar yemekte. Tavanda bir de sunroof varsa arkada çok uzun boylu olmak istemezsiniz.

 

Bir diğer kalbi kırık not ise dar arka cam nedeniyle nispeten kısıtlı geri görüş için verilebilir. Gözü bağlı adalet kadını gibiyiz vallahi!

 

Kokpit tasarımı, malzeme kalitesi, ve işçilik hakkında söylenekler 3 Serisi Sedan’dan farklı değil. Kısaca 10 üzerinden 8, ama artık eskimeye başlamış bir 8.

 

Harika bilgi ve eğlence sistemi iDrive’ın halen 1 numara olduğu söylemezsek de haksızlık olur. Kalan detaylar için, sizi 3 Serisi Sedan incelememize davet ediyoruz.

 

 

BMW 3 Serisi GT bagaj hacmi

 

3 Serisi Gran Turismo’nun kardeşlerini alt ettiği bir diğer konu bagaj hacmi. 520 lt’lik bagaj 3 Serisi Sedan’dan 40 lt, Touring’den ise yaklaşık 20 lt daha geniş.

 

Arka camla birlikte açılan bagaj kapağı geniş nesnelerin yüklenmesini kolaylaştırırken, alçak yükleme eşiği de sorun yaratmıyor. Yine de kutu kutu eşya taşıyacaksanız 3 Serisi Touring yüksek tavanıyla daha avantajlı.

 

Karşınızdaki bu geniş bir düzlük sedanın bagajına alışan gözler için tatlı bir sürpriz. Zemin altındaki gizli bölmeler, yandaki file, eşyaları ayırmanızı sağlayan raylar vs. 3 Serisi Gran Turismo’da kullanışlılığa verilen önemin işareti.

 

Üç parça yatan arka koltuk sırtlıklarını bagajdan doğru rahatça kapatıp pek güzel bir düzlük elde edebilirsiniz.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans