yukarı

BMW 1 Serisi İç Mekân

Yeni platform ve çekiş sisteminin en büyük faydayı sağladığı iç mekân incelememize hoş geldiniz!

 

Özellikle arkada fark edilir derecede daha fazla hacim sunan yeni BMW 1 Serisi en büyük mutluluğu dizlere yaşatıyor. Eski nesilde 1.80'lik bir sürücünün arkasında oturmak zorunda kalanlar bizi daha iyi anlayacaktır.

 

Küçük bir 3 Serisi'ni andıran kokpit, klasik BMW düzenindeki sürücüye dönük yapısıyla alabildiğine modern ve sportif vurgulu. Bu dönüşümde dijital gösterge paneli ve genişleyen bilgi-eğlence ekranının katkılarını da unutmayalım. Her biri 10,25 inçlik bu iki adet ekran maalesef opsiyon listesinden doğru avlayacak sevenlerini.

 

Gerçi biz - ihtiyarlıktan olsa gerek - dijital gösterge panelindeki bu fazla "game" kokan grafiklere ve mesela ters yönde hareket eden devir saatine çok ısınamadık. Mümkünse kasik iğneli kardranda kalalım BMW, teşekkürler.

 

Yeni orta konsol tasarımı, ön paneldeki ekran yerleşimi, incelen havalandırmalar, metal detaylar ve ergonomisiyle kusursuza yakın BMW 1 Serisi. Yine de Mercedes A Serisi'ndeki farklılık hissini 1 Serisi'nin kokpitindeyken yaşamıyor insan.

 

Tabii bu bir zevk meselesi ve 1 Serisi - belki ilk defa - fiyat etiketinin hakkını fazlasıyla veren bir malzeme ve işçilik kalitesine kavuşmuş.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Uzunluğu 0,5 cm kısalsa da 3,4 cm genişlemesi ve kabine daha çok yer ayırabilmesi, BMW 1 Serisi'ni aileler için daha mantıklı hale getirmiş.

 

Sadece artan diz ve baş mesafesiyle değil, kapı içi cepler, gözler ve saklama alanlarıyla da eski vasat günleri unutturuyor yeni 1 Serisi. Düşünsenize, arkada bile kapı içi cepler var!

 

Arka koltuk minderleri neden bu kadar düz ve sert diye düşünmedik değil ama belki de bizim bir miktar yağ tutmamız gerekiyordur. O arka koltuklar ki sırtlıkları (baz donanım 2 parça!?) yatırdığınızda neredeyse dümdüz bir bagaj elde ediyorsunuz.

 

Kullanışlı zemin altı bölmesiyle birlikte bagaj 380 litre (+20 lt) hacme kavuşmuş. Yine ve yeniden ek ücret karşılığında, bagaj zemininin yüksekliğini ayarlama şansına da sahipsiniz.

 

Daha fazlasına da hayır demezdik ama maliyeti artırırkan tutunma, konfor ve güvenlikte önemli artılar sağlayan çok noktadan bağlantılı arka süspansiyonlar fazladan yer kaplıyor. Sevildiğinizi bilin;)

Giriş Sürüş - Konfor - Performans