yukarı

BMW 1 Serisi (2012-2019) İç Mekân

İç mekânda sanki küçük bir 3 Serisi'nde gibiyiz. Kokpit çok geniş değil ama klasik BMW düzeninde ve sürücüye dönük yapısıyla sportif vurgulu.

 

Sürüş kalitesi konusunda “prestijli” fiyat etiketinin hakkını veren BMW 1 Serisi işçilik ve malzeme kalitesinde % 80’lerde dolaşıyor.

 

Genel işçilik gayet başarılı ama eller alt kısımlarda dolaştıkça plastikler sertleşiyor. Yeni nesildeki bütün ilerlemelere rağmen ferahlık (özellikle arkada) ve konforda bir VW Golf, malzeme kalitesinde bir Audi A3 değil BMW 1 Serisi.

 

Doğrudan ve doğal rakip Mercedes A Serisi, kalite konusunda üç at boyuna kadar açmış durumda. 

 

Bilgi ve eğlence ekranı ve ona kumanda eden iDrive sistemi, menüleri ve kullanımıyla türünün en iyilerinden. Orta konsoldaki çevirmeli kumanda gözleri yoldan ayırmadan menülerde dolaşabilmeyi sağlıyor. Like!

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Arka sırada baş mesafesi ortalamayı tuttursa da diz mesafesi standart ve beklentilerin gerisinde. Arkadan itiş mimarisinin bedelini dar arka koltuklar ve zemindeki dev aktarma tüneliyle ödüyor BMW 1 Serisi.

 

Kapı içi cepler, gözler ve saklama alanları da 1 Serisi’ni cazip hale getirmekten uzak boyutlarda maalesef. Arka kapı içlerinde cep bile yok desek?!.. Neyse ki geniş pencereler çocuklara keyifli bir görüş sağlıyor.  

 

Keyfine düşkün iki yetişkin ve bir çocuk için ideal paket olabilir BMW 1 Serisi. Daha az nüfus daha mutlu, daha fazlası zorlanma sınırında olacaktır.

 

 

Bagaj hacmi

 

360 lt hacimli bagaj aynı küçük aile için yeterli ama o kadar. Audi A3’ün 20 litre, yeni Mercedes A Serisi’nin 10 litre fazlası var.

 

Bagajda eşikle düz bir zemin elde etmek mümkün olmasa da en azından arka koltuk sırtlıkları yattığında lüzümsuz bir basamak oluşmuyor.


 

Giriş Sürüş - Konfor - Performans