yukarı

Audi Q2 İç Mekân

Rahat olun gençler, Audi Q2’in içinde yabancılık çekmeyeceksiniz. Zira platform ve teknik altyapısını da paylaştığı A3’ün kabiniyle bolca ortak yanı var Q2’nin.

 

Ki bu kesinlikle kötü bir şey değil. Sade ama modern, bir iki yıl sonra sıkılmayacağınız ve ergonomisiyle parlayan bir iç mekân bu.


Audi Q2 kokpit manzarası_arabazzi.com
 

Ön paneldeki enlemesine çizgi, orta konsol ve kapı kolçakları farklı renkte kaplamasıyla dikkat çekici. A3’ten tanıdık yuvarlak hava girişleri, radyo ve klima sisteminin kumandaları sade, kaliteli ve kullanışlı.

 

Genel işçiliği 10 numara olan Q2’nin kabininde, alt kısımlara indikçe sert plastiklerin oranı artmakta.

 

 

Bilgi ve eğlence sistemi

 

Ortalama mobil bağlantı seçenekleri sunsa da Q2’de 9 inçlik bilgi-eğlence ekranı (standart ekran 7”) ve mesela sanal kokpit gibi cazip teknolojik ekstralar mevcut.

 

Sonsuz donanım, tasarım, konfor opsiyonları ve gelişmiş güvenlik teknolojileri için ‘line’ların, paketlerin içinde size hayırlı ve finansal açıdan hazırlıklı yolculuklar diliyoruz.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Q2’nin ön sırası gayet rahat ve ferah ama kapı içi cepler, gözler ve torpidonun çok cömert olduğunu söylemek zor.

Audi Q2 2020 kabin_arabazzi.com
 

Yüksek sürüş pozisyonu yola hakim olmanızı sağlıyor. Lakin genel görüş çok parlak değil. Hadi ön camın kalın çerçevesini geçtik diyelim, arkadaki kalın C sütunu ciddi bir kör noktanın sorumlusu. Tasarım: 1 - Geri görüş: 0.

 

Belki aklınıza geldiyse diye söyleyelim, arka park sensörleri ve geri görüş kamerası kesin opsiyoneldir. Biz artık listeye bakmıyoruz bile. Keşke yanılsak!

 

Arka sıradaki hacim iki yetişkin yeterli olsa da dar pencereler ve koyu renk tavan doğrusu çok da ferah hissettirmiyor. Koltukların dikliği, orta koltuk minderinin daha yukarıda olması ve zemindeki aktarma tüneli de arka sıranın puanlarından tırtıklamakta.

 

 

Bagaj hacmi

 

Audi Q2’ye A3’ün alternatifi gözüyle bakarsak, 405 litrelik bagaj hacmi fazlasıyla yeterli. Düz eşik yüklemeyi kolaylaştırırken, 60/40 oranında iki parça yatan arka koltuk sırtlıkları düz bir zemin oluşturuyor.

 

Yine de mesela bir Mini Countryman ya da alt ekonomik zümreden Renault Captur gibi şehirli oyuncuların daha fazla bagaj hacmi sunduğunu hatırlatalım.

 

Sahi, bir Mini’nin bagajının daha geniş olması kıyamet alameti olabilir mi?..

Giriş Sürüş - Konfor - Performans